معاون روحانی: دولت خواستار بازدید از بازداشتگاه ها می باشد

 به گزارش خبرگزاری میکروفون نیوز(محا)،شهیندخت ملاوردی معاون حسن روحانی رئیس جمهور ایران از درخواست بازدید از بازداشتگاه‌ها خبر داده است.

ملاوردی ادامه داده است:” ما به سهم خود تلاش کردیم که نگرانی خانواده‌های بازداشت شدگان را به مسئولان ذیربط انتقال داده و انتظارات موجود را مطرح کنیم.”

وی در پاسخ به این پرسش که آیا بازدیدی از بازداشتگاه‌ها هم داشته‌اید؟ افزوده است: ما این درخواست را دادیم که در حال بررسی است ولی هنوز بازرسی انجام نشده است.

گفته می شود دستکم 5 نفر از دستگیرشدگان تظاهرات 7 الی 16 دی ماه،در بازداشتگاه ها کشته شده اند و این امر باعث افزایش نگرانی خانواده ها شده است.

مقامات قضائی و مسئولان زندان علت جان باختن این افراد را “خودکشی” اعلام کرده اند.

پیشتر محمدرضا تابش و پروانه سلحشور از نمایندگان مجلس ایران اعلام کرده بودند هر روز نام جدیدی از کشته‌شدگان منتشر می‌شود به همین دلیل پیگیر هستیم که هر چه زودتر از زندان‌ها بازدید داشته باشیم.

دستیار ویژه رییس‌جمهور ایران در حقوق شهروندی همچنین درباره لزوم تعامل دولت با سایر قوا برای اجرای حقوق شهروندی، گفته است: دولت اجرای منشور حقوق شهروندی را از خانواده خود شروع کرده است و پیگیری زیادی می‌کند که مفاد منشور حقوق شهروندی به درستی اجرا شود اما بخش‌هایی از حقوق شهروندی مربوط به سایر دستگاه‌هاست.

وی در پایان گفته است به ذنبال تعامل با دیگر دستگاه ها هستیم تا حقوق شهروندی در تمام دستگاه‌ها اجرایی شود.