معاون روحانی، زبان اهالی شهر خوی را کردی دانست

به گزارش خبرگزاری میکروفون نیوز(محا)، شهیندخت مولاوردی معاون رئیس جمهور ایران در مصاحبه با روزنامه اعتماد، غرب آذربایجان و خصوص شهر کاملا ترک نشین خوی را به عنوان یک منطقه کردنشین معرفی کرده است.

معاون رئیس جمهور ایران طبق اظهارات خودش دوران کودکی و نوجوانی خود را در غرب آذربایجان و عمدتا در شهر خوی گذرانده است. اما ایشان در جواب سوال محتملا دارای هدف خاص روزنامه اعتماد که می پرسد پس احتمالا زبان كردی را خوب بلديد؟ جواب می دهد:
“تا حدودی. چون در دورانی آنجا بوديم كه به اقتضاي سنم، زبان و فرهنگ را راحت ياد مي‌گرفتيم. بهتر است بگويم زبان كردی را خوب متوجه مي‌شوم ولی خيلی نميی توانم صحبت كنم. چند شهرستان استان آذربايجان غربی كردزبان هستند كه سردشت يكی از آنهاست.

وی در ادامه بدون اشاره به زبان ترکی، بعنوان زبان غالب غرب آذربایجان و شهرستان محل تولدش خوی ادامه می دهد که از سوم ابتدائی تا اول راهنمایی در سردشت بودم، بعد به خوی برگشتیم . در همان خوی ادامه تحصيل دادم تا ديپلم گرفتم و بعد هم كه زمان دانشگاه رسيد.

معرفی شهر خوی به عنوان یک شهر کردنشین از سوی معاون رییس جمهوری ایران، نشان دهنده آن است که یا ایشان اصلا شهر خوی را ندیده اند و یا اینکه تعمدا خوی را کرد زبان دانسته اند.
رفتن به نوار ابزار