معامله ارز تا یک میلیون یورو در صرافی‌های ایران مجاز شد

به گزارش خبرگزاری میکروفون نیوز (محا) بانک مرکزی ایران با صدور ابلاغیه ای اعلام کرد که خرید ارز تا سقف یک میلیون یورو یا معادل آن به سایر ارزهای خارجی در صرافی های این کشور از این پس مجاز خواهد بود.

بانک مرکزی ایران ابلاغیه «دستورالعمل خرید و فروش ارز در شبکه صرافی‌های مجاز» را در پایگاه اینترنتی این بانک منتشر و برای اجرا به تمام شرکت‌های صرافی دارای مجوز معتبر از سوی بانک مرکزی ابلاغ کرده است.

به موجب این دستورالعمل، صرافی‌های مجاز معتبر می‌توانند ارز حاصل از صادرات را تا سقف یک میلیون یورو یا معادل آن به سایر ارزها با ثبت در «سامانه نظارت ارز» به صورت اسکناس یا حواله به نرخ بازار خریداری کنند.

همچنین نرخ فروش ارز صرافی‌های مجاز معتبر متناسب با شرایط بازار به نرخ بازار و همچنین کارمزد فروش متناسب با شرایط بازار و برای اسکناس دلار حداکثر 1000 ریال ایران و برای حواله‌های ارزی حداکثر یک درصد خواهد بود.

از سوی دیگر صرافی‌های مجاز معتبر خواهند توانست ارزهای خریداری شده را بابت مصارف ارزی خدماتی و مصارف 23 گانه و همچنین تا سقف 2 هزار یورو مطابق با نامه عمومی مورخ 11 مهر ماه 1397 یا بابت واردات کالا و خدمات بر اساس ثبت سفارش کالا یا خدمت تایید شده توسط بانک‌های عامل به صورت اسکناس یا حواله‌های ارزی به شرط ثبت در سامانه نظارت ارز به فروش رسانند.

Comments: 0

رفتن به نوارابزار