مطهری: همه درباره سید امامی نظر مثبت دارند و خودکشی او قابل تایید نیست

به گزارش خبرگزاری میکروفون نیوز(محا)،علی مطهری نایب رئیس مجلس ایران اعلام کرده است تمام کسانی که از نزدیک کاووس سیدامامی را می‌شناختند نظر مثبتی درباره شخصیت وی دارند لذا فیلم نشان داده شده مبنی بر خودکشی وی،قابل تایید نیست.

گفته می شود امروز (د23 بهمن ماه) جلسه‌ای به درخواست اطلاعات سپاه با حضور تعدادی از نمایندگان مجلس در رابطه با علت کشته شدن سید امامی در زندان تشکیل، و فیلمی در این رابطه نشان داده شده است.

مطهری در این رابطه گفته است در این جلسه همچنین فیلمی از داخل سلول آقای سید امامی نشان دادند. در این فیلم لحظه خودکشی مشهود نیست اما حدود هفت هشت دقیقه سید امامی مشغول اقداماتی است که نشان می‌دهد احتمالا قصد خودکشی دارد. در اینجا کوتاهی اپراتور روشن است که متوجه این اتفاق نشده در حالیکه باید زودتر متوجه می‌شده و از این اتفاق جلوگیری می‌کرده است. به نظر می‌رسد در این زمینه کوتاهی شده و خودشان هم قبول دارند.

مطهری در خاتمه عنوان کرده است توضیحات ارائه شده توسط اطلاعات سپاه کافی نیست.

کاووس سیدامامی استاد دانشگاه امام صادق و فعال محیط زیست  در4بهمن‌ماه 96 از سوی ماموران امنیتی بازداشت شده بود و در این مدت خانواده او نسبت به وضعیتش در بی‌خبری به سر می‌بردند. مقامات زندان اوین روز جمعه، 20 بهمن‌ماه، به خانواده کاووس سیدامامی خبر دادند تا برای تحویل جسد وی به زندان مراجعه کنند.

رفتن به نوار ابزار