مطهری: حوادث اخیر ریشه در جنگ قدرت دارد

به گزارش خبرگزاری میکروفون نیوز(محا)،علی مطهری نایب رئیس مجلس  ریشه حوادث و تظاهرات های خیابانی در ایران را” جنگ قدرت بین افراد”عنوان کرده است.

او ادامه داده است: اگر به ایام انتخابات توجه کنید، می‌بینید ریشه آنجاست. رفتار قالیباف و روحانی و به صورت کمتر رئیسی، تاثیر خود را در جامعه  گذاشت. اینکه بگویند فلان پول را کجا بردی؟ و خانه را از کجا آوردی؟ نتیجه‌اش این می‌شود.

خیابان های اکثر شهرهای ایران در روزهای اخیر شاهد حوادث و تظاهرات های ضد حکومتی بود.

محمدباقر قالیباف شهردار سابق تهران،ابراهیم رئیسی رئیس آستان امام رضا و حسن روحانی رئیس جمهوری ایران از نامزدان انتخابات ریاست جمهوری در ایام انتخابات طی مناظره تلویزیونی به مباحث مورد اشاره مطهری پرداخته بودند.

مطهری در ادامه گفته است بعد از حوادث اخیر، مجلس و دولت نباید منفعل شود. اگر لازم است بنزین گران شود، بشود. اینطور نباشد بعد چند تظاهرات، عقب نشینی کنند. مصلحت جامعه اقتضا می‌کند بنزین گران شود و یارانه برخی قطع شود. وی افزود: دیدیم در عربستان بنزین گران شد. البته امتیازاتی در نظر گرفتند. امروز فضای خوبی در مجلس و دولت حاکم نیست. انفعالی عمل می‌کنند. ممکن است عده‌ای بگویند با دوتا تظاهرات می‌توان نظر حکومت را تغییر داد.

محمد سالاری، عضو شورای شهر تهران  نیز یکی دیگر از سخنرانان  پنجمین کنگره حزب همبستگی ایران سالاری بود او هم در این ارتباط گفته است:”نتایج انتخابات سال 96 خیلی زود با واکنش شکست خوردگان از مردم مواجه شد و موج تخریب  و سیاه نمایی‌ و القای “نا‌کارآمدی دولت در حل مشکلات کشور” ، با حمایت بی‌چون و چرا در برخی از تریبون‌های رسمی صورت گرفت و بخش عمده‌ای از اعتراض‌های چند روز اخیر ریشه در چنین طرح‌هایی داشته است.