مشایی در گفتگوی تلفنی با احمدینژاد خواستار دریافت کیفرخواست و دادگاه علنی شد

به گزارش خبرگزاری میکروفون نیوز (محا) شب گذشته صدای مکالمه تلفنی مشایی از زندان با احمدی نژاد در رسانه ها منتشر شد که متن آن به شرح ذیل است:

مهندس مشایی: آن ها چهارشنبه هفته قبل که من بیانیه دادم چیزی اعلام نکردند، یک روز مانده به تعطیلات گفتند که علنی است که ما هم دسترسی نداشته باشیم، کسی هم که نمی توانست رسیدگی کند که علنی یعنی چه؟ چگونه است؟ بعد هم کیفرخواست نخوانده می خواهند ما را در یک معذوریت قرار بدهند! نخیر! برای چه باید زیر بار برویم!؟ از نظر من آقا حکمش را صادر کرده است، حالا من در جلسه دادگاه خواهم گفت. یک موردش آن است که من آن روز که ایشان را دیدم، گفتم من چرا الان بازداشتم؟ گفت الان بیرون التهاب وجود دارد و شما هم به التهاب اضافه می کنید! گفتم معنای این حرف این است که چند روز دیگر مرا محکوم می کنید دیگر؟ مگر چند روز دیگر التهاب جامعه از بین می رود!؟ یعنی می خواهم بگویم ایشان در ذهنش حکم را صادر کرده است!

🔸دکتر احمدی نژاد: درست است. فقط می خواهد شکل ظاهرش را حفظ کند!

🔹مهندس مشایی: اگر می خواهند مرا محکوم کنند، خب ما چه کردیم مگر؟ فقط حرف زدیم. الان 170-160 روز است که من بازداشت هستم. بعد هم می خواهند مرا محکوم کنند تا ما را از این زندان به آن زندان ببرند، خب ببرند! بنابراین رفتن شما به مصلحت نیست. اصلا شان شما این نیست. من می دانم شما آزادمردی، جوانمردی ولی اصلا در شان شما نیست. شما امید مردم هستید. اگر فرصتی فراهم شد می آییم، استقبال می کنیم، افتخار هم می کنیم. ملاک ما هم مرذم هستند نه آن ها. با برادر عزیزمان آقای بقایی چه کردند؟ من همان روز هم به خود قاضی گفتم. گفتم من اصلا انتظاری از شما و دادگاه ندارم. من فقط می خواهم حرف هایم را به مردم بزنم. ایشان هم گفت ما اجازه نمی دهیم!

🔸دکتر احمدی نژاد: این ها می روند مخفیانه می گیرند و می بندند و یک طرفه تبلیغات می کنند و بعد هم محکوم!

🔹مهندس مشایی: من برای مناظره تلوزیونی هم آماده ام. آن ها مناظره تلوزیونی برگزار کنند. اینگونه بشود عالی است. برای همه عالی است. برای نظام، برای مردم، برای بنده و شما، برای همه عالی است.

🔸دکتر احمدی نژاد: آن ها جرات ندارند…

🔹مهندس مشایی: به امید خدا. ان الله یدافع عن الذین آمنوا. هیچ شکی در این نیست.

🔸دکتر احمدی نژاد: تردیدی در این موضوع نداریم.

🔹مهندس مشایی: هر حکمی صادر کنند هیچ ارزشی ندارد. هزار اتهام دیگر هم به ما خواهند زد. این ها اولش است.

🔸دکتر احمدی نژاد: به امید خدا

رفتن به نوار ابزار