مرگ 6 هزار غیرنظامی درحملات روسیه درسوریه

به گزارش خبرگزاری میکروفون نیوز (محا) شبکه حقوق بشر سوریه (SNHR) گزارشی در مورد مداخله نظامی روسیه به بهانه حمایت نظامی از دولت بشار اسد و مبارزه با تروریسم را منتشر کرد که بر اساس آن از تاریخ 30 سپتامبر 2015 تا 31 دسامبر 2017 در حملات روسیه در سوریه 5 هزار و 783 نفر غیرنظامی از جمله هزار و 596 کودک و 992 زن جان خود را از دست داده اند.

حملات نیروهای روس که منجر به کشته شدن غیرنظامیان شده است اغلب در مناطق خارج از کنترل رژیم صورت گرفته و در حملات مشترک روسیه با رژیم اسد حدود 2 میلیون و 300 هزار نفر آواره شده اند.

در این گزارش حملاتی که منجر به کشته شدن دست‌کم 5 نفر شده است را « قتل عام» خوانده و قید شده است که نیروهای روس طی بازه زمانی مذکور (27 ماه) 294 قتل عام انجام داده اند.

بر اساس گزارش شبکه حقوق بشر سوریه در حملات روس ها 53 کادر پزشکی جان باخته و مراکز خدمات درمانی نیز 141 بار هدف حملات قرار گرفته اند. این نیروها در 217 حمله از بمب‌های خوشه ای استفاده کرده اند.

این گزارش ضمن تاکید بر تامین امنیت غیرنظامیان خواستار توقف فوری حملات علیه آنان و بازسازی مراکز بهداشتی بمباران شده توسط روس ها شده است.