مرگ یک فرد بازداشت شده در بازداشت گاهی در اراک

به گزارش خبرگزاری میکروفون نیوز(محا)،اخباری مبنی بر کشته شدن یکی از معترضان دستگیر شده با ضربه باتوم در اراک در شبکه های اجتماعی انتشار یافته است.

به دنبال ایت اخبار روابط عمومی پلیس استان مرکزی مرگ یکی از بازداشت شدگان تظاهرات روزهای اخیر در زندان اراک را تکذیب کرد.

پلیس استان مرکزی در این رابطه طی بیانیه ای اعلام کرده است در تاریخ یازدهم دیماه امسال گزارشی در خصوص خرید و فروش مواد مخدر توسط فردی در یکی از خیابان‌های شهر اراک به کلانتری12 رضوی  اعلام و بلافاصله برنامه ریزی عملیاتی برای دستگیری او آغاز شد.

با ادامه تحقیقات نامحسوس توسط ماموران کلانتری 12، این فرد در حال فروش مواد مخدر و زمانی که با چند نفر از خرده فروشان مواد مخدر در یکی از خیابان‌های شهر اراک درگیر شده بود، دستگیر و مقدار حدود 10 گرم ماده مخدر هروئین از او کشف شد که با هماهنگی مرجع قضایی متهم که دارای سه فقره سوابق کیفری در زمینه مزاحمت و درگیری نیز بود، در بازداشتگاه کلانتری 12 رضوی بازداشت شد.

در طول شب از متهم تحت نظر، توسط مامور تحت نظرگاه چندین نوبت سرکشی می‌شود که در صبح روز بعد زمانی که مامور تحت نظرگاه در زمان سرکشی متوجه می‌شود که متهم لباس خود را به دور گردنش پیچیده و جان باخته است.

پلیس اراک در خاتمه تصریح کرده است” این موضوع بدون فوت وقت در همان لحظات اولیه به خانواده او اطلاع رسانی شد،در حالی که بازداشت این فرد هیچ گونه ارتباطی با اغتشاشات اخیر نداشته، لکن برخی معاندان و بدخواهان با اهدافی سوء، اخباری کذب مبنی بر فوت این فرد در تجمعات اخیر و به علت برخورد باتوم به سر وی را منتشر  کردند که پلیس با تکذیب کشته شدن این فرد در تجمعات اخیر و با تاکید بر اینکه با کسانی که با انگیزه عناد ورزانه و به قصد اختلاف افکنی اقدام به انتشار این گونه اخبار جعلی می‌ کنند، برخورد قاطع خواهد داشت، از شهروندان درخواست کرد که اخبار و اطلاعات را تنها از مجاری رسمی پیگیری کنند.”/میزان