مرگ دو جوان دیگر در ایران به دلیل مصرف مشروبات الکلی مسموم

به گزارش خبرگزاری میکروفون نیوز (محا)براثر مصرف مشروبات الکلی ۸ نفر در شهرستان سیرجان دچار مسمومیت شدند که دو نفر از این افراد فوت کردند.

دادخدا سالاری، دادستان عمومی و انقلاب کرمان اظهار کرد: بر اثر مصرف مشروبات الکلی ۸ نفر در شهرستان سیرجان دچار مسمومیت شدند که دو نفر از این افراد (۲۱ و ۳۷ ساله) فوت کردند.

وی افزود: ۶ نفر از مصرف کنندگان  هستند که در بیمارستان‌های کرمان و سیرجان تحت مراقبت قرار گرفته اند.

این مقام قضایی تصریح کرد: طبق تحقیقات پلیس، یک راننده کامیون ۲ گالن ۲۰ لیتری مشروب دست ساز از اصفهان تهیه و به سیرجان منتقل و توزیع کرده که موجب این حادثه شده است.

دادستان کرمان اضافه کرد: در این رابطه پرونده قضایی تشکیل شده و تحقیقات درحال تکمیل است.

خرید و فروش و مصرف مشروبات الکلی در ایران ممنوع بوده و مجازات سنگینی دارد. به عنوان نمونه اگر کسی حین مصرف مشروبات الکلی دستگیر شود، تا ۸۰ ضربه شلاق ممجازات می شود.

با وجود قوانین شدیدا سخت گیرانه در این زمینه، بنا به آمارهای سازماتن جهانی بهداشت، مصرف سنگین مشروبات الکلی در ایران بسیار بالا بوده و تهیه مشروبات الکلی باوجود اینکه چندان سخت نبوده و نسبت به دیگر کشورها اغلب ارزانتر نیز است ولی هیچ تضمینی در مورد سالم بودن یا نبودن آن وجود ندارد.

به دلیل ممنوعیت خرید و فروش مشروبات الکلی در ایران، تولید و خرید و فروش مشروبات الکلی دست ساز در ایران رونق گرفته است. مشروباتی که هیچ تضمینی برای سالم بودن آن نیست و اغلب سازندگان آنها به این مشروبات، قرص های روانگردان اضافه می کنند.

سالانه دهها نفر در ایران در اثر مصرف مشروبات الکلی مسموم جان خود را از دست میدهند.

رفتن به نوار ابزار