مرکل کشتار ترک تباران در آلمان را محکوم کرد

به گزارش خبرگزاری میکروفون نیوز(محا)، آنگلا مرکل صدراعظم آلمان جنایات گروه تروریستی NSU که کشتار ترک تباران آلمانی نیز جزو آن ها است را لکه ننگی در تاریخ این کشور ارزیابی کرد.
آنگلا مرکل، صدر اعظم آلمان در نشست رسانه ای تابستانی خود در مرکز مطبوعاتی فدرال٬ در خصوص رای صادره دادگاه عالی ایالتی مونیخ درخصوص جرائم گروه تروریستی موسوم به ناسیونال سوسیالیست زیرزمینی (NSU)٬ این جنایات را لکه بسیار سیاهی در تاریخ آلمان عنوان کرد و گفت: کارهای زیادی انجام داده و خواهیم داد. به همین دلیل به نظر من این موضوع پایان نیافته است.
وی با اشاره به اینکه بازماندگان جنایات این گروه تروریستی حق دارند به مباحثه ها در خصوص این گروه در جامعه ادامه دهند، اظهار داشت: وظیفه من هماهنگ کردن تمام واحدهای امنیتی برای روشن کردن تمام ابعاد اتفاقات رخ داده است.
گفتنی است دادگاه عالی مونیخ آلمان بئاته چه‌په عضو گروه NSU را به جرم ارتکاب قتل، عضویت در گروه تروریستی و مشارکت در چندین جنایت دیگر به حبس ابد محکوم کرد.
چه‌په و سایر اعضای گروه مذکور متهم بودند که در سال‌های 2000 تا 2007، ده نفر از جمله 8 ترک را در آلمان کشته اند. این گروه همچنین دو بمب‌گذاری در کلن انجام داده است. موارد متعدد دزدی نیز از جمله اتهامات آن‌هاست.
این مساله به صورت تصادفی در چهارم نوامبر 2011 برملا شد. اووه بُرنهارت و اووه موندلُز، عامل دو قتل، بعد از حمله مسلحانه به یک بانک و پیش از دستگیری خودکشی کردند.
این پرونده از سال 2013 در دادگاه مونیخ در حال رسیدگی بود. بئاته چه‌په تنها متهم زنده این پرونده چند روز پیش از تسلیم شدن آخرین خانه مورد استفاده این گروه تروریستی را به آتش کشیده بود./آناتولی