مرکل: ایران باید از سوریه خارج شود

به گزارش خبرگزاری میکروفون نیوز (محا) آنگلا مرکل، صدر‌اعظم آلمان طی نشست خبری مشترک خود با بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل در قدس غربی با تاکید بر اینکه خواهان منطقه‌ای عاری از ایران هستند، گفت: “بنابر این نیروهای ایران باید از سوریه خارج شوند”.

مرکل با بیان اینکه با اسرائیل درباره جلوگیری از دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای موافق هستند، اظهار داشت: “همچنین با رئیس جمهور روسیه (ولادیمیر پوتین) نیز درباره حضور ایران در سوریه گفتگو کردیم. خواهان منطقه‌ای عاری از ایران هستیم، بنابر این نیروهای ایران باید از سوریه خارج شوند “.

وی همچنین درباره قانون دولت یهود نیز گفت: “ما از یهودی بودن دولت حمایت می کنیم ولی بیان می کنیم که اقلیت‌ها نیز حق دارند”.

از سوی دیگر بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل خواستار خروج آلمان از توافق هسته‌ای ایران، شد و افزود: “توافق هسته‌ای باعث بهبودی زندگی مردم ایران نخواهد بود بلکه دستگاه‌های جنگی این کشور را تقویت خواهد کرد. بنابراین حمله‌گری ایران به شما نیز آسیب خواهد رساند”.

نخست وزیر اسرائیل با تاکید بر اینکه به حملات علیه مواضع ایران در سوریه ادامه خواهند داد، گفت: “اسرائیل برای دفاع از خود هر اقدامی را انجام خواهد داد. برای اینکه ایران سوریه و لبنان را تبدیل به پایگاه برای خود نکند، تلاش خواهیم کرد”.

رفتن به نوارابزار