مردان نیز به جنبش اعتراض علیه حجاب اجباری پیوستند

به گزارش خبرگزاری میکروفون نیوز (محا) پس از گسترش اعتراض زنان به حجاب اجباری، مردان نیز به این جنبش پیوستند.

براساس تصاویر منتشره در فضای مجازی ایران، یک مرد در تهران با به سر چوب کردن یک شال سفید به عنوان اولین مرد به جنبش “نه به حجاب اجباری” پیوست. در روزهای اخیر از مردان خواسته شده بود که از این جنبش حمایت کنند و علیه تبعیض بر زنان در حکومت ایران به پا خیزند.

همچنین تصاوی منتشره دیگر حاکی از آن است که تعداد دخترانی که به این جنبش می پیوندند لحظه به لحظه افزوده می شود. براین اساس امروز نیز دخترانی در تهران بر بالای سکوها رفته و روسری ای را که به اجبار بر سر آنها کرده اند را از سر گشوده و بر سر چوب کردند.

ویدا موحد در میدان انقلاب تهران برای اولین بار در تاریخ حکومت جمهوری اسلامی دست به این هنجارشکنی زده بود. مدتی پس از این اتفاق نادر، نسرین ستوده، وکیل و مدافع حقوق بشر اعلام کرد که در تحقیقاتش درباره این زن به این نتیجه رسیده است که این زن که یک کودک ۱۹ ماهه نیز دارد، توسط نیروهای امنیتی ایران دستگیر شده و در بازداشت به سر می برد. عکس این زن در رسانه های معتبر و مشهور جهان پخش شد. امروز صبح نیز دومین زن در میدان انقلاب روسری اش را بر سر چوب کرد. نسرین ستوده در پیگیری هایش به این نتیجه رسیده است که دومین دختر نیز که دیروز در میدان انقلاب دنباله این جنبش را گرفت، روز گذشته دستگیر شده است.

براساس قوانین ایران، یک زن نمی تواند خارج از خانه خود در اماکن عمومی بدون پوشش موهای خود بگردد. با ناقضان این قانون بر خورد می شود. حتی کسانی که موهای خود را می پوشانند نیز باید مطابق آنچه قوانین مشخص کرده است، عمل کنند و با کسانی که پوشششان خارج از این قوانین باشد نیز به عنوان ”بدحجاب” قانونا برخورد می شود. ایران در زمینه تبعیض علیه زنان از جمله نازلترین کشورهاست.

رفتن به نوار ابزار