مراسم افتتاحیه «تبریز 2018» امروز برگزار می‌‌شود

به گزارش خبرگزاری میکروفون نیوز (محا) مراسم افتتاحیه پایتخت گردشگری جهان اسلام «تبریز 2018» ساعت 18 امروز 4 ژانویه 2018 با حضور سیدعباس صالحی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و بهرام قاسمی سخنگوی وزارت امور خارجه ایران و همچنین سفیران کشورهای خارجی برگزار می‌‌شود.

به گزارش رسانه های ایران، در این مراسم که در سالن همایش‌های پتروشیمی تبریز برگزار می شود، جمعی از مسئولان ارشد استانی و تعدادی از مقامات بلند پایه کشوری نیز حضور خواهند یافت. گفتنی است شهر تبریز به عنوان پایتخت گردشگری اسلامی در سال 2018 انتخاب شده است.

البته مجید خدابخش، استاندار آذربایجان‌‌شرقی گفته به علت برودت هوا و قرار گرفتن در فصل زمستان، برنامه‌‌های اصلی این رویداد از نوروز سال 97 (مارس 2018) با حضور حسن روحانی، رئیس‌‌جمهور ایران در تبریز آغاز می‌‌گردد.

گفتنی است، تبریز 2018 درحالی از یازدهم دی (اول ژانویه) آغاز شده که تاکنون بودجه دولتی جهت اجرای برنامه‌‌های این رویداد تخصیص نیافته و طبق گفته محمدحسین فرهنگی، عضو هیئت رئیسه مجلس ایران، در لایحه بودجه 97، تنها 10 میلیارد تومان برای این رویداد اختصاص داده‌‌ شده است. این درحالیست که پیش‌‌تر قرار بود 700 میلیارد تومان بودجه برای تبریز 2018 در نظر گرفته شود.