محمد مهدوی فر، فعال مدنی بازداشت شد

به گزارش خبرگزاری میکروفون نیوز (محا) محمد مهدوی فر، فعال مدنی که دوران مرخصی خود از تبعید را در شهر آران و بیدگل سپری می کرد، امروز توسط نیروهای وزارت اطلاعات بازداشت شد. همزمان شماری از نیروهای انتظامی به منزل وی مراجعه کرده و پس از تفتیش، تعدادی از وسائل شخصی وی و خانواده اش را ضبط کرده اند. گفته می شود که این فعال مدنی به زندان کاشان منتقل شده است. بازداشت آقای مهدوی فر در حالی صورت گرفته که ۲۷ خردادماه بر اساس ابلاغیه ای که از دادستانی شهر سرباز دریافت کرده بود در دادگستری این شهر حاضر شده بود.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز شنبه ۲۲ تیرماه ۱۳۹۸، محمد مهدوی‌فر، فعال مدنی در شهر آران و بیدگل توسط نیروهای امنیتی بازداشت شد.

یک منبع نزدیک به این فعال مدنی به گزارشگر هرانا گفت: “امروز نیروهای وزارت اطلاعات آقای مهدوی فر را در داخل شهر آران و بیدگل بازداشت کردند. وی پس از بازداشت، از دادگستری با خانواده خود تماس گرفته و به آنها گفته است که قرار است وی را به زندان کاشان منتقل کنند. همزمان شماری از مامورین نیروهای انتظامی نیز به منزل وی مراجعه کرده و پس از تفتیش خانه وسائل شخصی از جمله کیس کامپیوتر، لپ تاپ و تبلت که همگی متعلق به فرزندان وی بودند را ضبط کردند”.
این منبع مطلع در ادامه افزود: “این بازداشت در حالی صورت گرفته از مهلت مرخصی از تبعید آقای مهدوی‌فر دو روز دیگر باقی مانده بود. این احتمال وجود دارد که بازداشت وی در ارتباط با اتهام “توهین به رهبری” و بیانیه ۱۴ نفر باشد”.
آقای مهدوی‌فر پیشتر در پی نگارش یک نامه سرگشاده خطاب به آیت‌الله خامنه‌ای توسط دادستانی شهر سرباز احضار و در تاریخ ۲۷ خردادماه دادگستری این شهر حضور یافته بود. اتهام مطروحه علیه وی در این جلسه “توهین به رهبری عنوان شده بود.

لازم به ذکر است این فعال مدنی پیشتر در تاریخ ۲۴ دی‌ماه ۹۶ توسط نیروهای امنیتی در مشهد بازداشت و جهت تحمل مدت محکومیت خود به زندان مرکزی اصفهان منتقل شده بود. وی در دوران تحمل حبس در زندان اصفهان بدون در نظر گرفتن اصل تفکیک جرائم در بند عمومی و در کنار زندانیان معتاد به مواد مخدر نگهداری می‌شد.