محمد علی طاهری آزاد شد

به گزارش خبرگزاری میکروفون نیوز (محا) محمدعلی طاهری، بنیانگذار عرفان حلقه و زندانی محبوس در زندان اوین، در حالی که در مرخصی بسر می برد روز جاری آزاد شد. روز گذشته رای دادگاه تجدید نظر مبنی بر تجمیع احکام صادره علیه آقای طاهری این و اعمال اشد مجازات صادر و با توجه به سپری کردن حدود ۸ ماه حبس بیش از مدت محکومیت رسما آزاد شد. آقای طاهری در تاریخ ۲۸ اسفندماه ۹۷ به مرخصی اعزام شده بود.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز سه‌شنبه ۲۷ فروردین‌ماه ۹۸، محمد علی طاهری، بنیانگذار عرفان حلقه و زندانی محبوس در زندان اوین آزاد شد.

احمد خسروی تازه قشلاق، وکیل مدافع محمدعلی طاهری در گفتگو با گزارشگر هرانا گفت: “روز گذشته حکم شعبه ۳۶ دادگاه تجدید نظر استان تهران صادر شد و بر اساس این حکم دادنامه‌های قطعی که سابقا صادر شده بودند نقض و ضمن تجمیع احکام صادره و اعمال ماده ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی و همچنین اعمال ماده ۵۱۰ قانون آیین دادرسی کیفری مجازات اشد به اجرا درآمد.

وی در توضیح حکم صادره افزود: “بر اساس مواد اعمال شده در دادنامه صادره، محکومیت آقای طاهری از بابت اتهام “توهین به مقدسات” به پنج سال حبس تعزیری و پرداخت ۹۰۰ میلیون تومان جزای نقدی و محکومیت مجدد وی در زمان حبس از بابت “افساد فی الارض” به پنج سال حبس تعزیری دیگر که هر دو به طور جداگانه و عینا به تائید رسیده بودند نقض و در حکم واحد از بابت مجازات اشد به هفت سال و نیم حبس تعزیری تبدیل شد”.

به گفته این وکیل دادگستری با توجه به اینکه به مدت زمان تحمل حبس و با احتساب ایام بازداشت قبلی محمدعلی طاهری حدود ۸ ماه بیش از میزان محکومیت بوده است روز جاری وی بصورت رسمی از زندان اوین آزاد شده است.

Comments: 0

رفتن به نوار ابزار