محمدثلاث:من در زمان حادثه در بازداشت بودم

به گزارش خبرگزاری میکروفون نیوز(محا)، محمد ثلاث از دراویش گنابادی که به اعدام محکوم شده است با انتشار فایل صوتی اعلام کرده است: من بی گناهم.

او در این پیام صوتی می گوید فیلم دادگستری جریان زیر گرفته شدن ماموران نیروی انتظامی توسط اتوبوس در غروب را نشان می دهد در حالیکه من در ساعت 2 بعد از ظهر دستگیر شده بودم.

وی تاکید کرده که به صورت وحشیانه تحت ضرب و شتم قرار داشته و ضربات مستقیمی از ناحیه سر دریافت کرده و مجبور به خوردن قرص متادون شده و برای مدتها قادر به تمرکز فکری و به یاد اوری گذشته نبوده است.

پیشتر غلامحسین اسماعیلی رئیس دادگستری استان تهران از تایید حکم اعدام  محمد ثلاث از دراویش گنابادی در دیوان عالی ایران خبر داده و گفته بود: متهم علاوه بر سه مرتبه قصاص به حبس نیز محکوم شده است.
محمد ثلاث متهم است در حادثه خیابان پاسداران  تهران در اوائل دی ماه 1396 با اتوبوس 3 مامور نیروی انتظامی را زیر گرفته است.
در اوائل دی ماه سال 1396 دراویش گنابادی با تجمع در خیابان پاسداران تهران اقدام به برگزاری اعتراضات مسالمت آمیز کردند که این تجمع با دخالت نیروئی انتظامی به شدت سرکوب شد.

همچنین زینب طاهری وکیل ثلاث اعلام کرده است “درخواست اعاده دادرسی به دیوان عالی کشور داده است اما دادستان می‌گوید حکم او در فرآیند اجرا قرار دارد.”

 

رفتن به نوارابزار