مجلس نمایندگان آمریکا قطعنامه حمایت از معترضان ایرانی را تصویب کرد

به گزارش خبرگزاری میکروفون نیوز (محا)٬ مجلس نمایندگان آمریکا با تصویب قطعنامه ای حمایت خود را از شرکت کنندگان در تجمع‌های اعتراضی هفته‌های اخیر در ایران اعلام کرد.

این قطعنامه که روز سه شنبه در مجلس نمایندگان به رای گذاشته شد ۴۱۲ رای موافق کسب کرد و با اکثریت قاطع آرا به تصویب رسید.

در این قطعنامه که تنها دو رای مخالف داشت کنگره از «مردم ایران که به صورت متعهدانه در تظاهرات مشروع و مسالمت آمیز بر ضد رژیم فاسد و سرکوبگر شرکت کردند» حمایت کرده است. این قطعنامه همچنین «نقض فاحش حقوق بشر، فساد و اقدامات مخرب و برهم زننده ثبات در خارج از کشور توسط رژیم ایران» را محکوم کرد.

اعضای مجلس نمایندگان همچنین از دولت دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا خواستند تحریم‌های جدیدی را برای تنبیه عاملان نقض حقوق بشر برضد ایران وضع کند.

اد رویس، رئیس جمهوری خواه کمیسیون روابط خارجی در مجلس نمایندگان آمریکا با اظهار نظر درباره این قطعنامه گفت: «ما باید با دفاع از مردم ایران ثابت کنیم که آنها هدف تحریم های ما نیستند.» به گفته وی: «مجازات های آمریکا تنها رژیم سرکوبگر ایران را هدف خود دارد که برهم زننده ثبات است.»

تهران و دهها شهر ایران طی بیست و هشت دسامبر تا ابتدای سال نو میلادی صحنه اعتراض های سراسری و ناآرامی هایی بود که دست کم بیست و یک کشته برجای گذاشت./ یورونیوز