مجلس خبرگان ایران با پذیرش CFT و پالرمو مخالفت کرد

به گزارش خبرگزاری میکروفون نیوز ( محا)٬ مایندگان مجلس خبرگان رهبری ایران در بیانیه پایانی ششمین اجلاس خود طی بیانیه‌ای اعلام کردند: پیوستن جمهوری اسلامی به کنوانسیون‌های بین المللی مانند پالرمو، CFT و غیره اگر به قصد گرفتن بهانه از دشمن باشد، خطای استراتژیک محسوب می‌شود.

در ادامه آمده است: مجلس خبرگان رهبری، با تأکید بر لزوم عدم انفعال و رعایت اصول عزت، حکمت، مصلحت و تهدیدزدایی در عرصه تعامل بین‌المللی، از قوای سه‌گانه و مجمع تشخیص مصلحت نظام می‌خواهد نسبت به نفی سلطه و خطر نفوذ بیگانگان در حوزه تعاملات استراتژیک مالی و غیر مالی جمهوری اسلامی با همپیمانان خود دقت لازم را مبذول دارند و مراقب توطئه‌های دشمنان انقلاب و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران باشند».

گفتنی است لایحه الحاق ایران به کنوانسیون مبارزه با جرائم سازمان‌یافته فراملی، موسوم به پالرمو اخیرا در مجلس ایران مطرح شده بود.

پیوستن ایران به کنوانسیون جهانی پالرمو یکی از چهار لایحه‌ای بود که دولت برای جلوگیری از قرارگرفتن نام این کشور در فهرست سیاه گروه ویژه اقدام مالی (اف.ای.تی.اف) به مجلس ارائه کرد. اف.ای.تی.اف چهار ماه به ایران فرصت داده بود تا برای جلوگیری از قرار گرفتن نام ایران در فهرست سیاه گروه ویژه اقدام مالی اقدام کند.