مجتبی پروین به حبس محکوم شد

به گزارش خبرگزاری میکروفون نیوز (محا) مجتبی پروین، فعال ترک (آذربایجانی) ساکن اردبیل توسط دادگاه کیفری دو این شهر به ۹۱ روز حبس تعزیری محکوم شد. جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات وی در تاریخ ۲۶ خردادماه و در شعبه ۱۰۱ دادگاه کیفری دو اردبیل برگزار شده بود.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، مجتبی پروین، فعال ترک (آذربایجانی) به ۳ ماه حبس تعزیری محکوم شد.

در دادنامه صادره توسط شعبه ۱۰۱ دادگاه کیفری ۲ شهرستان اردبیل، اتهام مطروحه علیه وی “تخریب عمدی خودروی نیروی انتظامی” عنوان شده است. در دادنامه صادره آمده است که این حکم با شکایت نیروی انتظامی و بر اساس گزارش مدیر کل اطلاعات استان اردبیل و اداره اطلاعات پلیس اطلاعات و امنیت عمومی فرماندهی استان اردبیل صادر شده است.
جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات مجتبی پروین در تاریخ ۲۶ خردادماه ۹۸ برگزار شده بود.

مجتبی پروین پیشتر طی ابلاغیه‌ای الکترونیکی جهت ارائه دفاعیات خود برای ۲۶ خردادماه به شعبه ۱۰۱ دادگاه کیفری دو شهر اردبیل (۱۰۱ جزائی سابق) احضار شده بود. دلیل احضار این شهروند در ابلاغیه مذکور، رسیدگی به شکایت مطروحه علیه وی مبنی بر “شرکت در تجمع غیرقانونی” عنوان شده بود.
با این حال اتهام مطروحه علیه مجتبی پروین طی کیفرخواست ارائه‌شده، “تخریب خودرو دولتی” بر اساس “گزارش اداره اطلاعات اردبیل” عنوان شده است.

رفتن به نوار ابزار