مجازات شدیددر انتظار دختران خیابان انقلاب

به گزارش خبرگزاری میکروفون نیوز(محا)،موسی غضنفرآبادی رئیس دادگاه انقلاب تهران دختران خیابان انقلاب را قانون شکنان عنوان کرده است.

جنبش اعتراض بر حجاب اجباری در ایران که اخیرا شدت یافته است موسوم به”دختران خیابان انقلاب” می باشد موج دختران خیابان انقلاب از دختری به نام ویدا موحد شروع شد که در 6 دی ماه سال جاری روسری خود را در میدان انقلاب بر چوبی بست و نسبت به حجاب اجباری اعتراض کرد. این حرکت بعدا از سوی دختران دیگر و  حتی زنان محجبه و برخی از مردان نیز پیگیری شده است.

او ادامه داده است قانون به شدت با آنها برخورد خواهد کرد.

وی اعلام کرده است قانون مجازات اسلامی، ماده 102 قانون تعزیرات می گوید”زنانی که بدون حجاب شرعی در معابر و انظار عمومی ظاهر شوند، به حبس از 10 روز تا دو ماه و یا از 50 هزار تا 500 هزار ریال جزای نقدی محکوم خواهند شد.”

غضنفر آبادی در گفتگو با تسنیم اضافه کرده است” این افراد، قانون‌شکن هستند و از آزادی، امنیت و فرهنگ اسلامی مردم سوءاستفاده می‌کنند. به نظر می‌رسد برخی از این افراد فریب‌خورده هستند و تحت تاثیر حرف‌های شیطانی قرار گرفتند و برخی از این افراد هم خودخواه هستند.”

گفته می شود بعد از فراگیر شدن موج دختران خیابان انقلاب، برخی چهره‌های منسوب به جریان اصولگرو تندرو ایران  با به‌دست‌گرفتن پرچم ایران و برافراشتن آن بر جعبه‌های مخابراتی اعتراض خود را نشان دادند.

سهیلا جلودارزاده و ناهید تاج‌الدین از نمایندگان مجلس  این حرکت را نتیجه برخی سخت‌گیری‌ها عنوان کرده اند.

تا کنون و بر اساس اطلاع پلیس تهران، 29 نفر در این رابطه دستگیر شده‌‌اند که از سرنوشت آنها خبری منتشر نشده است.

 

رفتن به نوار ابزار