مبارزان کرد عضو ارتش آزاد سوریه: پ.ک.ک/پ.ی.د نماینده کردها نیست

به گزارش خبرگزاری میکروفون نیوز (محا)، مبارزین کرد عضو ارتش آزاد سوریه که با حمایت و به همراه نیروهای مسلح ترکیه در عملیات شاخه زیتون در شمال غرب سوریه شرکت دارند، طی اظهاراتی به خبرنگار آناتولی در منطقه تأکید کردند که گروه تروریستی پ.ک.ک/پ.ی.د به هیچ وجه نماینده کردها نیست و عفرین به زودی از سیطره این گروه تروریستی آزاد خواهد شد.

ابو حیدر از فرماندهان گردان صلاح الدین در جبهه دمشق با اشاره به حضور پرشمار کردها در صفوف نظامی مخالفان رژیم در مقابل این رژیم و گروه های تروریستی داعش و پ.ی.د/پ.ک.ک گفت: “کردها پ.ک.ک را به خوبی می شناسند. می دانیم که چه کسی آن را و برای کدام هدف تشکیل داده است. پ.ک.ک هیچ گاه به فکر مردم کرد نبوده و سازمانی وابسته به بیگانگان است که در صورت لزوم از آن استفاده می کنند”.

وی با بیان این که هیچ تفاوتی بین پ.ک.ک و پ.ی.د وجود ندارد، تصریح کرد: ان شاء الله عفرین را از دست این گروه تروریستی آزاد خواهیم کرد و هرکس به خانه های خود باز خواهد گشت. ما به عنوان مردم سوریه یک ملت هستیم. این مسائل و درد و رنج ها ما را متحدتر می کند.

این فرمانده کرد که در مرز بین عفرین و اعزاز در حالت آماده باش به سر می برد، افزود: کردها با نمایندگی پ.ک.ک به نام این مردم مخالف هستند. پ.ک.ک کردها را تحت سیطره خود درآورده است. لطفا کردها را با اعضای پ.ک.ک در یک صف قرار ندهید. پ.ک.ک را به عنوان کردها نشناسند.

یکی دیگر از اعضای ارتش آزاد سوریه به نام ابوفیاض که از سال 2011 در صفوف مخالفان قرار دارد نیز تاکید کرد: ما کرد هستیم و از پ.ک.ک حمایت نمی کنیم. به کردی حرف می زنیم و از گذشته های دور از روستاها و خاکمان دفاع می کنیم.

ابوفیاض افزود: ترکیه در حق ما بدی نکرده و در این منطقه برای آینده بهتری از ما حمایت می کند. خدواند از مردم و دولت ترکیه راضی باشد.

ابو اسامه از دیگر اعضای کرد این نیروها نیز گفت: با گروه تروریستی پ.ک.ک می جنگیم. آن ها با رژیم همدستی می کنند. پ.ک.ک خواهان تجزیه سوریه است و ما مخالف این امر هستیم.

وی با بیان این که کردهای عفرین برادران ما هستند، اظهار داشت: جنگ ما علیه پ.ک.ک است. این گروه به کردها اجازه زندگی در وطنشان را نمی دهد.

گفتنی است ارتش ترکیه در تاریخ 20 ژانویه 2018 عملیات شاخه زیتون را جهت نابودی تروریست های پ.ک.ک/ ک.ج.ک/ پ.ی.د- ی.پ.گ و داعش در منطقه عفرین در شمال غرب سوریه و نجات مردم دوست و برادر این مناطق از ظلم و فشار تروریست‌ها آغاز کرد.

عملیات شاخه زیتون براساس حق دفاع مشروع بین المللی، قطعنامه‌های مبارزه با تروریسم 1624 (2005)، 2170 (2014) و 2178 (2014) شورای امنیت و ماده 51 منشور سازمان ملل با احترام به حفظ تمامیت ارضی سوریه انجام می شود.

لازم به ذکر است که نیروهای مسلح ترکیه و ارتش آزاد سوریه از آغاز عملیات شاخه زیتون در 4 روز نخست 16 نقطه مهم را از اشغال تروریست های پ.ک.ک/پ.ی.د آزاد کرده اند.

رفتن به نوارابزار