ماهواره ‘پیام’ ساخت ایران در مدار زمین قرار نگرفت

به گزارش خبرگزاری میکروفون نیوز (محا) ماهواره پرتاب شده توسط ایران به دلیل نقص مراحل پرتاب در مدار زمین قرار نگرفت.
به گزارش بی بی سی روز سه‌شنبه، ٢٥ دی (١٥ ژانویه)، محمد جواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ایران در مطلبی در توییتر خود خبر داد که ماموریت قرار دادن ماهواره ساخت جمهوری اسلامی در مدار زمین ناکام مانده است.
آقای جهرمی گفته است: “بامداد امروز (سه شنبه) با وزیران ICT دولت‌های هشم تا دوازدهم به پایگاه فضایی امام خمینی رفتیم، ماهواره با طی دو مرحله موفق، در مرحله سوم به سرعت کافی نرسید و پیام در مدار آرام نگرفت.” نام ماهواره پرتاب شده “پیام” بوده است.
جواد آذری جهرمی شامگاه گذشته در مطلبی با هشتگ “آینده روشن” در توییتر خود گفته بود: “خبر خوبی برایتان دارم. حدس بزنید چی شده؟” او صبح امروز گفت که: “خبر خوب مربوط به پرتاب ماهواره امیرکبیر بود که امروز ساعت ۴ صبح در مرکز امام خمینی وزارت دفاع صورت گرفت. با وزرای سابق ارتباطات میزبان دوستانمان در وزارت دفاع بودیم.”
وی گفته است که “دانشمندان در مجموعه تولید ماهواره عملیاتی به موفقیت رسیدند این دستاورد بزرگی بود دوستان دفاعی همه تلاش خود را کرده اند و همه مراحل را با موفقیت پشت سر گذاشته‌اند فرایند ساخت ماهواره و در مدار قرار گرفتن آن تکنولوژی پیچیده ای است اخبار مربوط به شکست ماهواره های خارجی را شنیده‌اید و این فقط منحصر به ما نیست ما دستاوردهای زیادی در حوزه فضایی داشتیم.”

Comments: 0

رفتن به نوارابزار