لهستان حمله به سفیر این کشور در تل‌آویو را محکوم کرد

به گزارش خبرگزاری میکروفون نیوز ( محا) ماتئوش موراویتسکی، نخست وزیر لهستان در حساب کاربری خود در شبکه های اجتماعی تعرض فردی ناشناس به مارک ماگیروفسکی، سفیر این کشور در تل آویو را به شدت محکوم کرد.

او ضمن ابراز نگرانی از وقوع این حمله، نوشت: لهستان این حمله را که ناشی از دشمنی با خارجیان است به شدت محکوم می کند. خشونت علیه دیپلمات‌ها و شهروندان به هیچ عنوان پذیرفتنی نیست.

از سوی دیگر وزارت امور خارجه لهستان «آنا آزاری» سفیر اسرائیل در ورشو را جهت توضیح در خصوص تعرض به سفیر لهستان در تل آویو به این وزارتخانه احضار کرد.

ایوا سوارا، سخنگوی وزارت امور خارجه لهستان طی اطلاعیه ای اعلام کرد که آزاری به دنبال حمله دیروز به سفیر لهستان در تل آویو احضار شده است.

مارک ماگیروفسکی، سفیر لهستان در تل آویو دیروز در خارج از ساختمان سفارتخانه مورد حمله یک فرد قرار گرفت. امانوئل ناهشون، سخنگوی وزارت امور خارجه اسرائیل با اعلام اینکه جزئیات این حمله را تحقیق می کنند تصریح کرد: این حمله ما را شوکه کرد، با سفیر (لهستان) ابراز همدردی می کنیم.

گفتنی است دولت لهستان سفر هیئت اسرائیلی به سرپرستی آوی کوهن اسکالی، مدیر کل وزارت برابری اجتماعی این کشور به ورشو را پس از اظهارات مقامات تل آویو در آخرین دقایق، لغو کرده بود. لهستان پس از آن که طرف اسرائیلی در آخرین دقایق به تمرکز بر مساله مرتبط با غرامت دارایی های یهودیان در مذاکرات اشاره کرده تصمیم گرفته دیدار با مقامات این کشور را لغو کند.

یسرائیل کاتس، وزیر امور خارجه اسرائیل در ماه فوریه لهستانی ها را به دشمنی با یهودیان متهم کرد. این اظهارات باعث بروز تنش میان دو کشور شد. به دنبال آن نشست اسرائیل با کشورهای گروه ویشگراد (لهستان-جمهوری چک-مجارستان و اسلواکی) با تصمیم لهستان جهت عدم حضور در آن در آخرین دقایق لغو شد.

Comments: 0

رفتن به نوار ابزار