لغو جام جهانی کشتی فرنگی 2018 در اهواز

به گزارش خبرگزاری میکروفون نیوز (محا)جام جهانی کشتی فرنگی 2018 که قرار بود در شهر اهواز ایران برگزار شود، بنا به دلیل نزدیک بودن این رقابت ها با برگزاری مسابقات جهانی امسال با تصمیم هیئت اجرایی اتحادیه جهانی کشتی لغو شد.

بنا به اعلام “روابط عمومی فدراسیون کشتی ایران”، از طرف دیگر این فدراسیون نیز به دلیل جایزه 110 هزار دلاری درنظر گرفته شده از سوی اتحادیه جهانی کشتی برای تیم های برتر جام جهانی که با توجه به افزایش نرخ ارز در شرایط موجود، نیاز به چندین برابر تامین هزینه دارد، همچنین عدم اعمال تعهدات اجرایی اداره کل ورزش و جوانان خوزستان در آماده سازی سالن مسابقات و نیز عدم انجام تعهدات مالی و مشارکتی خود با فدراسیون کشتی در تأمین هزینه های مربوطه، پیشنهاد اتحادیه را پذیرفت و تلاش خود را معطوف به برگزاری جام های جهانی 2019 در مشهد و تهران خواهد کرد.

اتحادیه جهانی کشتی به دلیل برگزاری بازی های آسیایی جاکارتا، امسال مسابقات جهانی مجارستان را به جای ماه اوت، اواسط اکتبر برگزار می کند و به همین دلیل کشورهای حاضر در جام جهانی کشتی فرنگی نیز اعلام کرده اند به دلیل فاصله کوتاه بین پایان رقابت های جهانی در اوایل آبان ماه با جام جهانی در اواسط آذرماه، نمی توانند شرایط مناسبی برای حضور در این رقابت ها داشته باشند، از این رو متقاضی لغو جام جهانی کشتی فرنگی سال 2018 شدند.

افزایش ارزش دلار آمریکا در برابر ریال ایران طی چند ماه اخیر، مشکلات زیادی را به بخش ورزش این کشور تحمیل کرده است.

در این ارتباط مجید ترکان، مدیر تیم‌های ملی کشتی آزاد امید و بزرگسالان ایران هم اظهار داشت که با وضعیت کنونی دلار اعزام تیم به رقایت های بین المللی غیرممکن خواهد شد.

قیمت هر دلار آمریکا که از روز یک شنبه بار دیگر روند صعودی پیدا کرده روز گذشته به مرز شانزده هزار تومان رسید و امروز نیز در حال افزایش است.

رفتن به نوارابزار