لسانی در مصاحبه با BBC؛در جهت استیفای حقوق ملتمان حاضر به تحمل هر مجازاتی هستیم

به گزارش خبرگزاری میکروفون نیوز (محا) عباس لسانی فعال ملی مدنی تورک آذربایجانی در مصاحبه ای که پس از آزادی از زندان مرکزی تبریز با بخش آذربایجانی BBC داشته است به نکات مهمی از جمله اینکه در ایران یک فضای ضدتورک حاکم است و مطمئنا آذربایجان بهشتیست که به تاراج برده می شود.

ایشان در این مصاحبه دو اولویت مهم حرکت ملی آذربایجان را تحصیل به زبان مادری در تمامی سطوح و برابری اقتصادی عنوان کرده اند. وی مبارزه فعالین آذربایجانی را مبارزه مرگ و زندگی دانسته و خاطر نشان کرده اند که طعم تلخ شرایط امروزین ما را زمانی سیاهان آفریقای جنوبی چشیده اند.

آقای لسانی در این مصاحبه تاکید کرده اند ما ساکت نخواهیم نشست و ایران نیز راهی جز پذیرش حقوق ما ندارد که در غیر اینصورت خواسته ها رادیکال و رادیکال تر می شود.

وی در بخش دیگری از مصاحبه با سایت آذربایجانی BBC عنوان کرده که ما روش مبارزه مان را می دانیم و در چهارچوب قانون و دایر بر حقوق بین الملل فعالیت های مدنی مان را افزایش خواهیم داد وی در جواب سوال راجع به نمایندگان مجلس ایران اظهار کرده امیدمان به نمایندگان مجلس نیست ، آنها منتخب ما نیستند آنها فقط حرف می زنند و در عمل مطیع سیستم موجودند،سیستمی که مارا سرکوب می کند.

آقای عباس لسانی تاکید کرده اند ما به راهی که قدم گذاشته ایم ایمان داریم…

Comments: 0

رفتن به نوارابزار