قوه قضاییه شکنجه مشایی و به کما رفتن بقایی را تکذیب کرد

به گزارش خبرگزاری میکروفون نیوز (محا) سخنگوی قوه قضاییه ایران در پاسخ به سوالی دررابطه با آخرین وضعیت بقایی و مشایی و شائبه شکنجه شدن و به کما رفتن آنها گفت:‌ آقای بقایی دوره محکومیت خود را سپری می‌ کند و آقای مشایی در بازداشت موقت است اما شکنجه و کمای این افراد به هیچ عنوان صحت ندارد.

 غلامحسین محسنی اژه‌ای در یکصدو بیست وهفتمین نشست خبری خود در پاسخ به سوال خبرنگاری در رابطه با اینکه اخیرا اخباری در رابطه با یکی از وابستگان دولت سابق یعنی آقای مشایی که در انفرادی دچار شکنجه شده و همچنین به کما رفتن آقای بقایی مطرح شده است، آیا این اخبار صحت دارد؟ گفت:‌ آقایان بقایی و مشایی  هر دو بازداشت هستند. آقای بقایی دوره محکومیت خود را طی می‌کند و آقای مشایی نیز در بازداشت موقت است. شکنجه و به کما رفتن آنها به هیچ وجه صحت ندارد.

وی در پاسخ به سوال خبرنگاری درباره طرح برخی مسائل از طرف دیگر بازداشت شدگان محیط زیست مبنی بر پرونده سازی‌  و انتشار نامه‌ای سرگشاده در این باره، گفت: در یک نشست از من پرسیدند آخرین  وضعیت بقایی چیست گفتم نمی‌دانم. در مورد محیط زیست هم نمی‌دانم. نامه‌ سرگشاده‌ای که گفتید به چه کسی و به چه مضمونی نوشته شده است؟

خبرنگار در پاسخ گفت که آقای جلایی پور این نامه را به رهبر ایران نوشته است. سخنگوی قوه قضاییه در واکنش اظهار کرد:‌ آقای جلایی پور مگر عضو محیط زیست هستند؟ نامه‌ای که میگویید را ندیده‌ام و در حالت کلی شکنجه‌ای نداریم. اگر کسی مدعی است شکایت کند، این موضوع به جدیت دنبال می‌شود و دادسرای نظامی  و سایر دستگاه‌ها این موضوع را بررسی می‌کنند اما به هیچ وجه از نظر قانونی این اجازه به کسی داده نشده است.

وی در پاسخ به سوال دیگری در رابطه با اظهار نظر وزیر ارتباطات مبنی بر اینکه از میان 40 میلیون مخاطب تلگرام تنها یک میلیون نفر از تلگرام خارج شده و بقیه از طریق فیلتر شکن استفاه می‌کنند، آیا قوه قضاییه تصمیم دقیقی در مورد فیلتر تلگرام داشته است؟ عنوان کرد:  این رقمی که گفتید صحیح نیست.

رفتن به نوار ابزار