قوه قضائیه جمهوری اسلامی یک دختر ایرانی را به اتهام «جاسوسی» به ۱۰ سال زندان محکوم کرد

به گزارش خبرگزاری میکروفون نیوز (محا)پس از حکم پنج سال زندان نازنین زاغری و تشکیل پرونده دوم امینتی برای او،‌ این‌بار سخنگوی قوه قضائیه جمهوری اسلامی از حکم ۱۰ سال زندان برای فردی که به گفته او «با سرویس جاسوسی بریتانیا» همکاری می‌کرده، خبر داده است.

غلامحسین اسماعیلی، سخنگوی قوه قضاییه روز دوشنبه ۲۳ اردیبهشت گفت که فردی که «مسئول میز ایران در شورای فرهنگی انگلیس» موسوم به «بریتیش کانسل» بوده فعالیت‌های مختلفی را ساماندهی و مکرر با نام مستعار به کشور رفت و آمد می‌کرده است.

جزئیات زیادی از بازداشت این دختر اعلام نشده اما در گفته های مقام قضایی ایران فاش شد که او بیش از یکسال پیش بازداشت شده بود اکنون به ده سال محکوم شده است. اطلاعی از روند محاکمه او و دسترسی این فرد به وکیل منتشر نشده است.

اطلاع رسانی درباره بازداشت این دانشجو دختر که دستگاه قضایی او را «جاسوس» معرفی کرده در شرایطی است که هنوز مشخص نیست منظور دستگاه قضاییه ایران از این فرد «ارس امیری» است یا خیر.

ارس امیری دانشجوی ۳۳ساله‌ای که پیشتر بارها به ایران سفر کرده بود، اما آخرین بار وقتی برای دیدار با مادربزرگ بیمارش به ایران سفر کرد، پنج روز بعد توسط ماموران وزارت اطلاعات در اسفند ۹۶ بازداشت شد.

Comments: 0

رفتن به نوار ابزار