قدیانی: اعتراضات اخیر فراگیرترین اعتراضات سال‌های پس از انقلاب است

به گزارش خبرگزاری میکروفون نیوز (محا) ابوالفضل قدیانی از منتقدن حکومت ایران، در رابطه با تظاهرات ضدحکومتی اخیر ایران، گفته است که این اعتراضات فراگیرترین اعتراضات سال‌های پس از انقلاب بود و مقصر اصلی آن علی خامنه‌ای است.

ابوالفضل قدیانی از اعضای ارشد سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی ایران و از زندانیان سیاسی در زمان محمدرضا شاه و نیز حکومت جمهوری اسلامی است. او در بیانیه‌ اعتراضات اخیر را فراگیرترین اعتراضات سال‌های پس از انقلاب خوانده و علی خامنه ای، رهبر ایران را مقصر آن دانسته است.

بیانیه قدیانی چنین شروع می شود: «همانگونه که آگاهان و دلسوزان این مرز و بوم به تلویح و تصریح پیش بینی می‌کردند، فساد و ناکارآمدی اقتصادی حکومت ولایت فقیه و سرکوب آزادی‌های مشروع مدنی و سیاسی جان را به لب توده محروم و مطرود رساند و باعث شد که در هفته‌های اخیر، ایران شاهد فراگیرترین اعتراضات سال‌های پس از انقلاب باشد. هرچند بر همگان واضح و مبرهن است – ولی متأسفانه پرچمداران امروز اصلاحات از گفتنش حتی به اشاره نیز ابا دارند- مقصر اصلی چنین وضعی آقای علی خامنه‌ای است. کسی که نهادهای تحت تولّی‌اش عملا شصت درصد اقتصاد ایران را در اختیار خود دارند و با مصونیت از حسابرسی و حساب کشی مشغول غارت اموال عمومی و ثروت ملی اند. کسی که بخش مهمی از بودجه عمومی، مصروف نهادهای رسمی و نیمه رسمی زیر نظر او مانند ستاد تبلیغات اسلامی و نهاد نمایندگی رهبری و … می‌شود، نهادهایی که نه تنها نقشی در تولید و رشد اقتصادی ندارند بلکه کارویژه‌شان تولید مدام نفرت و خشونت و توزیع ایدئولوژی مسمومی است که بقای ایشان را در قدرت تضمین می‌کند. کسی که برای مصون ماندن از محاسبه، فاسدترین و گوش به فرمان ترین دستگاه قضایی تاریخ معاصر ایران را پدید آور​​ده و رسانه‌ها و منتقدان را منکوب و مرعوب و محصور ساخته است».

قدیانی سپس به ضربه ای که این نوع از حکومت به اقتصاد در ایران زده اشاره می کند و اعتراض را حق طبیعی مردم می داند که در بند 27 قانون اساسی نیز به آن اشاره شده است. قدیانی در ادامه در رابطه با شعارهایی مبنی بر بازگشت رضا پهلوی، فرزند شاه فراری سابق ایران چنین می نویسد: «این اعتراضات برخواسته از متن جامعه و در پاسخ به ظلم و ناکارآمدی حاکمان آن بوده و علی الاصول بر حق است، هر چند عده‌ای –به گمان من به خاطر خفقان حاکم و از سر ناآگاهی یا لجبازی- شعارهایی در حمایت از خاندان منفور، جنایت‌پیشه، چپاولگر و وابسته‌ی پهلوی بدهند».

ابولفضل قدیانی با اشاره به نبود هیچ نوع فضایی برای برگزاری اعتراض به “حکمرانی شخص آقای خامنه ای”، حواله کردن این اعتراضات به امریکا، اسراییل، و یا عربستان از طرف رهبر ایران را عوض کردن جایگاه شاکی و متهم دانسته و می نویسد: «تشت رسوایی بنگاه‌های دروغ پراکنی وابسته به آقای خامنه‌ای دیری است از بام هفت آسمان به زمین افتاده و بر کوس رسوایی‌شان در تمام کوچه و خیابان‌های ایران کوفته شده است».

این منتقد حکومت ایران سپس از جناح اصلاح طلب ایران به شدت انتقاد کرده و درابره منش سیاسی این افراد می گویدکه “بر اساس این فهم از فعالیت سیاسی این باور ساده‌لوحانه موجه جلوه داده شده که آقای خامنه‌ای نشسته‌ است که مصلحین، او و دستگاه استبدادی اش را اصلاح کنند. این فهم از این نکته غافل است که مستبد امروز ایران مدعی اصلاح جهان است” و بنابراین ممکن نیست کهخامنه ای پا عقبتر بگذارد.

قدیانی در بندهای آخر این بیانیه تحریم انتخابات، اصلاح و بازگرداندن استقلال قوه قضاییه و بلندتر و صریح تر ادا کردن اعتراضات و “فجایع در حال رخ دادن” را راه غلبه بر وضع موجود و اصلاح حکومت فعلی می داند.

 

رفتن به نوار ابزار