قدرت اصلی در دست یک عده خاص قرار دارد

به گزارش خبرگزاری میکروفون نیوز(محا) پروانه سلحشوری، نماینده مردم تهران در مجلس‌شورای‌اسلامی در گفت‌وگو با رویداد۲۴​، با اشاره به مباحث اخیر درباره وضعیت پخش فوتبال در ورزشگاه آزادی و مکان‌های عمومی همچون کافه و سینماها، گفت: متاسفانه در كشور مرجع تصميم‌گيری مشخصی وجود ندارد كه در صورت عدم تحقق وعده‌ها بتوان مطالبه‌گری كرد. وزارت‌ورزش بارها اعلام كرده است كه آمادگی پذيرش خانواده‌ها را برای مسابقات دارد، اما به نظر می‌رسد شورای تامين تاكنون موافقت نكرده است.

مسئولان باید وعده انجام کارهایی را بدهند که توانایی انجامش را دارند
سلحشوری با بیان اینکه مسئولان باید وعده انجام کارهایی را دهند که توانایی اتجام آن را دارند، تصریح کرد: کمیسیون فرهنگی مجلس مرتبط با پیگیری دقیق این موضوعات است و به نوعی می‌تواند تا این قبیل موضوعات را پی‌گیری کند. از ابتدا اعلام شد که اجازه دیدن بازی‌ها در مکان‌های همچون سینما، کافه و ورزشگاه آزادی احتمالا داده می‌شود، اما نمی‌دانم که چرا اجازه تماشای بازی در ورزشگاه آزادی داده نشد.
برخی از باهم بودن مردم هراس دارند
این نماینده با اشاره به اینکه متاسفانه برخی جو را همواره منفی می‌کنند، منفی میبنند و از با هم بودن مردم هراس دارند، یادآور شد: در حاليكه هر جامعه‌ای پيش نياز بنيادين آن وجود همبستگی و انسجام اجتماعی است. در صورت اين اتحاد می‌توان بر مشكلات هم فائق آمد.
قدرت اصلی در دست یک عده خاص قرار دارد
عضو کمیسیون فرهنگي ادامه داد: زمانی که فشارهای اجتماعی از جانب برخی از گروه‌های فشار آنقدر زیاد است که می‌توانند دست به چنین کارهایی بزنند، طبیعتا در همه زمینه‌ها ورود پیدا می‌کنند و جو را آنگونه که می‌خواهند به نفع خودشان تنظیم می‌کنند و قدرت آن را هم دارند که بخواهند مانع نظرات و خواسته‌های دیگران شوند. بالاخره قدرت اصلی دست یک عده خاصی قرار دارد که در همه موارد نیز تصمیم‌گیری می‌کنند. هفته قبل آقای محبی‌نيا از درد سوء مديريت و دخالت‌های ناروا در صحن سخن گفت و لحن ايشان بسيار دردمندانه و دلسوزانه بود. كاش بجای مساله شدن حقوق ابتدايی مردم تلاش در جهت رفع اين واگرايی‌ها و ناكارامدی‌ها صورت مي‌گرفت.
وقتی اجازه حضور بانوان در ورزشگاه‌ها را نمی‌دهند، طبیعی است مانع حضور خانواده‌ها شوند
سلحشوری، با بیان اینکه از ابتدا بعید بود بخواهند اجازه دهند خانواده‌ها به ورزشگاه بروند، خاطرنشان کرد: زمانی که اجاز ورود بانوان به ورزشگاه‌ها را نمی‌دهند، خب طبیعی است در این خصوص نیز اجازه ندهند خانواده‌ها برای تماشای بازی‌های جام جهانی، به ورزشگاه بروند و این موضوع از ابتدا نیز مشخص بود و تا زمانی که آن محدودیت‌ها از بین نرود، این قبیل محدودیت‌ها مانند عدم اجازه پخش فوتبال در ورزشگاه برای تماشای خانواده‌ها نیز وجود دارد.
ما زنان در مجلس برای باز شدن فضا برای زنان تلاش می‌کنیم اما تهدید می‌شویم
عضو فراکسیون امید، با بیان اینکه ما زنان مجلس همه تلاشمان برای باز شدن فضا برای زنان جامعه را انجام می‌دهیم، تصریح کرد: ما تلاشمان را انجام داده‌ایم، اما مگر چقدر توان داریم؟ تعدادمان هم اندک است. متاسفانه‌ فشارها از همه سمت بسیار زیاد است و همین تلاش‌هایی که انجام می‌دهیم، منجر به این می‌شود که در نهایت ما را تهدید و به شدت تخريب کنند تا تلاش‌های ما را به حاشیه ببرند و نسبت به آن جو منفی به راه بیاندازند. لازم به ذكر است ما در قوه مقننه قدرت اجرا نداريم. بارها شنيده ام كه مي‌گويند بجای حرف زدن عمل كنيد، عمل كردن به حوزه اجرا برمی‌گردد. متاسفانه افراد ذی‌نفوذ عملا نشان داده‌اند كه مجلس در راس امور نيست و آنچه ما هم زبان با مردم مي‌گوييم را بر عكس عمل مي‌كنند. نه تنها شرایط را بهبود نمی‌بخشند، بلکه وضعیت را بدتر و نامطلوب‌تر می‌کنند.
زمانی که بازی ایران را می‌دیدم، فقط تماشاچیان مراکشی را مشاهده می‌کردیم
سلحشوري ضمن تبريک برد تيم ايران در مقابل مراكش اذعان داشت: وقتي بازی را از تلویزیون تماشا می‌کردم، فقط تماشاچيان مراكشي را نشان می‌دادند. ما فقط مي‌شنيديم اما تصوير کمتری از ايرانيان تشويق كننده ميديديم. اين كج سليقگی‌ها به ضرر كل نظام و كشور است. همه مردم ايران مثل هم فكر و عمل نمي‌كنند، بايد به سلائق و عقايد متفاوت احترام گذاشت. جامعه خصوصا نسل جوان ما نیاز به تفریحات سالمی دارد که نباید از آن‌ها دریغ کنیم، بلکه بهتر است تا با همراهی خودمان شرایط را برای آن‌ها فراهم کنیم.
تصویربرداران و عوامل پخش تلویزیون ایران، مراکشی بودند!
عضو کمیسیون اجتماعی ادامه داد: متاسفانه پخش تصاویر از شبکه سه به گونه‌ای بود که گویی تصویربرداران و عوامل پخش همگی مراکشی بودند. تصاویر کمتری از هواداران پرشور ایرانی حاضر در ورزشگاه از سیمای ملی پخش شد و اغلب تصاویر مربوط به هوارادان مراکشی بود، اما خوشحالم که با وجودی‌ که تلویزیون ایران هموطنان خود را سانسور کرد، صدای شیرزنان و شیرمردان ایرانی به وضوح قابل شنیدن بود.
رفتن به نوارابزار