فیلمی دردناک از فرار سرباز کره شمالی به کره جنوبی

به گزارش خبرگزاری میکروفون نیوز (محا) خبرگزاری گاردین ویدیویی از فرار چند روز پیش یک سرباز کره شمالی به کره جنوبی منتشر کرده است.

این سرباز کره شمالی که ۱۳ نوامبر ۲۰۱۷ قصد فرار از ارتش این کشور به طرف کره جنوبی داشت، توسط سربازان هم خدمتش در کره شمالی هدف گلوله قرار می گیرد. همان موقع وزارت دفاع کره جنوبی اعلام کرد که این کشور پاسخ آتش کره شمالی را نداده و سربازان این کشور پس از یافتن این سرباز زخمی او را به بیمارستان برده اند.

در این فیلم سرباز فراری که قصد عبور از مرز با ماشین را داشته پس از تصادف ماشین، آن را رها کرده و پایده می دود، در حالی که هم خدمتان او به او شلیک می کنند. همچنین مشاهده می شود که یک سرباز کره شمالی حین تعقیب این سرباز فراری، برای چند لحظه مرز دو کره را رد کرده و بلافاصله بر می گردد.

 

 

سربازان کره شمالی هر از گاهی از ارتش این کشور فراری شده و به کره جنوبی پناهنده می شود. اغلب سربازان در این نقطه از مرزها بار دیدن کره جنوبی اندکی از اخبار یکسویه کره شمالی رها شده و به ماهیت دروغین حکومت خود پی می برند. در چند ماه اخیر تنش میان دو کره برسر بحران اتمی پیونگ‌یانگ تشدید شده است و نگرانی‌های بسیاری نسبت به درگیری نظامی میان دو کره و همچنین میان کره‌شمالی و آمریکا وجود دارد.

رفتن به نوار ابزار