فوری/ منازل و محل کار برخی از فعالین تورک در اردبیل مورد هجوم نیروهای امنیتی قرار گرفت

به گزارش خبرگزاری میکروفون نیوز (محا) نیروهای امنیتی رژیم جمهوری اسلامی ایران در اردبیل به حکم عتباتی دادستان این شهر امروز یکشنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۷ طی عملیاتی یکپارچه اقدام به تفتیش منازل و محل کار فعالین مدنی تورک در این شهر کردند.

تاکنون ورود و تفتیش به منازل مرتضی پروین ، مهدی دوستدار ، رحیم نوروزی و محل کار علی واثقی و مظاهر مالی مورد تأیید قرار گرفته است.

مأمورین در این مراجعت به دنبال یافتن سند مرتبط با پوسترهایی هستند که در روزهای اخیر و در اعتراض به بازداشت عباس لسانی فعال سرشناس آذربایجانی به صورت گسترده در معابر عمومی اردبیل به نمایش درآمده است.

به گفته مأمورین، حجم دیوار نویسی ، دیوارگرافی و نصب پوستر به حدی رسیده که توجه مردم عادی به چرایی دستگیری عباس‌لسانی جلب گردیده و این موضوعِ اول این روزهای شورای تامین شهر اردبیل را گشته است.

اعتراضات به شرایط نامعلوم نگهداری عباس لسانی پس از تهدید سلامت جسمی این فعال مدنی در روند بازجویی، تشدید گرفته است.

کمپین ویدیوهای ۳۰ ثانیه‌ای در حمایت از عباس لسانی ، نصب پوستر و دیوارنویسی ها درشهرهای آذربایجان و تهران، تجمعات اعتراضی مقابل سفارتخانه‌های ایران در کشورهای اروپایی، ورود احزاب رسمی کشورهای آذربایجان و ترکیه به این مسئله، مراجعت به نهادهای حقوق بشر بین‌الملل، طوفانها و هشتگ‌های ترند شده در شبکه‌های مجازی بخشی از اقداماتی بوده که کارزار حمایت از عباس لسانی موفق به آنها شده است.

عباس لسانی از ۲۵ دی ماه گذشته و پس از شرکت در جلسه واخواهی یک پرونده در شعبه ۲ انقلاب تبریز بازداشت و به بازداشتگاه اداره اطلاعات اردبیل منتقل شده است. هنوز مراجع قضایی دلیل این بازداشت و از اتهامات انتسابی در این پرونده چیزی منتشر نکرده‌اند.

Comments: 0

رفتن به نوار ابزار