فرمانده سپاه پاسداران: کشتی های چینی آب‌های ایران را ترک کنند

به گزارش خبرگزاری میکروفون نیوز (محا)سردار علیرضا تنگسیری، فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران ایران امروز در دیدار با بسیجیان و صیادان شهرستان قشم این کشور اظهار داشت: کشتی های چینی باید آب های ایران را ترک کنند و هر نوع قراردادی در این باره لغو شود.

به گزارش خبرگزاری “ایرنا”، وی در ادامه تاکید کرد که صیادان بومی ایران باید در خلیج فارس و دریای عمان به فعالیت بپردازند.

تنگسیری ادامه داد: کشتی های ایرانی نیز در محدوده 12 مایلی خط ساحلی حق صیادی ترال ندارند و قایق ها و لنچ های ایرانی در این محدوده حق صیادی دارند.

فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران ایران تصریح کرد: بسیج دریایی با هدف فعالیت صیادی و ایجاد امنیت نسبت به فعالیت های غیر قانونی در آب های کشور توسط صیادان بسیجی ایجاد می شود.

وی افزود: ایران حدود دو هزار و 200 کیلومتر خط ساحلی دارد و بومیان و صیادان برای محافظت از آب های کشور در خط مقدم حضور دارند.

گفتنی است صیادان ایرانی از حضور ماهیگیران چینی در محدوده صید خود در آبهای جنوب، گله مند بوده و به خبرنگار آناتولی گفته بودند که چینی ها باعث شده اند رونق صید ماهیگیران ایرانی از بین برود و ماهی کمی از دریا برایشان باقی مانده است.

Comments: 0

رفتن به نوار ابزار