فرمانده سپاه نیز آمریکا را تهدید به بستن تنگه هرمز کرد

به گزارش خبرگزاری میکروفون نیوز(محا)، محمدعلی جعفری فرمانده کل سپاه پاسداران ایران، آمریکا را تهدید به مسدود کردن تنگه هرمز در خلیج کرده است.

او در این رابطه ادامه داده است: یقینا، در شرایط محتمل با عملی شدن مواضع اخیر مسئولین اجرایی  که در حال پیش گرفتن رویکرد و نگاه انقلابی در صحنه نبرد امروز با دشمن به ویژه آمریکای مکار و جنایتکار هستند، می‌توان به دشمنان فهماند که استفاده از تنگه هرمز برای همه و یا برای هیچ کس چه معنا و مفهومی می‌تواند داشته باشد.
همچنین امروز(14 تیرماه) اسماعیل کوثری جانشین قرارگاه ثارالله سپاه ایران از بستن تنگه هرمز به روی بازار جهانی نفت خبر داده و گفته بود که اگر قرار بر منع صادرات نفت ایران باشد، اجازه خروج نفت به دنیا از طریق تنگه هرمز واقع در خلیج  را نمی‌دهیم.
گفته می شود قاسم سلیمانی فرمانده سپاه قدس هم اخیرا از مواضع رئیس جمهور ایران نسبت به مسدود کردن تنگه هرمز حمایت کرده بود.
دو روز پیش حسن روحانی، رئیس جمهوری ایران دردیدار ایرانیان مقیم سوئیس اعلام کرد: در صورتی که نفت ایران از منطقه به جهان نرود، دیگر کشورهای منطقه هم قادر به صادرات نخواهند بود، اگر می‌توانید امتحان کنید تا نتیجه‌اش را ببینید.

 

 

رفتن به نوار ابزار