فاجعه در بیمارستان قاضی طباطبایی تبریز/ شکایت از یک دکتر فاشیست به دنبال مرگ یک بانوی معلم و مسن

به گزارش خبرگزاری میکروفون نیوز (محا) علی جهان پور همسر ربابه ابریشمی طی نامه ای که در قالب شکایت تنظیم شده و به مراجع قانونی نیز فرستاده است از نقش یک دکتر فاشیست که سبب تشنج و مرگ همسرش در بیمارستان به دلیل سخن گفتن به زبان ترکی شده پرده برداشته است.

به متن این شکایت نامه که نمونه ای از آن به سایت خبرگزاری میکروفون نیوز فرستاده شده است توجه فرمایید:

بسمه تعالی
همسر اینجانب علی جهان پور بنام ربابه ابریشمی معلم بازنشسته با عمل جراحی تومور مغزی بتاریخ 04/06/96 در بیمارستان قاضی تبریز، بخش انکولوِژی اتاق 7 تخت 15 بستری و تحت معالجه دکتر اصفهانی بوده است.
از اینکه بچه های ما جهت تحصیل مقیم خارج هستند، در14 شهریور96 بلاجبار مادر و فرزندانمان، با توجه به اختلاف زمانی، اول صبح چند دقیقه ای با تلفن همراه صحبت داشتند.
آقای دکتر س. (نام این دکتر در دفتر خبرگزاری محفوظ است) برای ویزیت وارد اطاق بیمار(همسرم که ایزوله بوده و من همراه ایشان) میشود، با عصبانیت شروع به داد وبیداد کرده که چرا با بچه ات ترکی صحبت میکنی نه فارسی !!!… شما به وحدت ملی ایران خیانت می کنید!!!
این برخورد باعث تشنج تا آخر عمر ایشان شد. در اطاق بیمارعکس العملی نمی توانستم نشان دهم چون پزشک جراح هرگونه فشارعصبی را برای ممانعت ازایجاد تشنج دربیمار را منع کرده بود.
من درسالن بیمارستان به ایشان گفتم آقا به تعداد سالهای دانشگاهی تو این خانم، معلم نمونه این مملکت بوده، بجای اینکه به قسم نامه طبابت خود پایبند بوده و جویای حالشان شوید … این مریض با دلبند خود با چه زبانی صحبت کند، او بین مرگ و زندگی دست پا میزند، شما باعث تشنج ایشان شدید!!! شما حق ندارید ایشان را مجاب باین کاربکنید.
ایشان قانع نشد!!
گفتم ما خائن به وحدت ملی نیستیم زندگی مان گواه است، شما به وحشت ملی دچارید.
جامعه ما مردم را به شیر وخر تقسیم کرده وتو به شیر بودن افتخارمیکنی که هردو حیوانند، برو انسان صفت باش نه حیوان صفت.
همسرمریض من در 26/10/97 دارفانی را وداع گفته تا آخرعمر شاکی وعصبانی رفتار دکتر س. بوده است وآثار آن تا آخرین روز باقی بود، ومن بنا به وصیت ایشان تا آخرین مرحله این رفتار جنون آمیز و نژاد پرستانه وغیرانسانی این طبیب را تعقیب خواهم کرد. آیا ما اگرچنین رفتار را با ایشان و فرهنگشان داشتیم چه عقوبتی داشتیم؟؟.
همسرمرحوم ربابه ابریشمی – علی جهان پور

گیرندگان:
– نظام پزشگی استان آذربایجان شرقی
– معاونت درمانی دانشگاه پزشگی تبریز

رفتن به نوار ابزار