عناصر پ.ی.د و داعش بر 37 درصد سوریه مسلط هستند

به گزارش خبرگزاری میکروفون نیوز(محا)، بر اساس آخرین نقشه تهیه شده توسط خبرگزاری آناتولی از تحولات میدانی در سوریه گروه‌های پ.ی.د/پ.ک.ک و داعش هم اکنون منطقه ای به وسعت 185 هزار کیلومترمربع، معادل با 37 درصد خاک این کشور را در اشغال خود دارند.

گروه تروریستی پ.ی.د به عنوان شاخه سوری پ.ک.ک طی پنچ سال گذشته با حمایت آمریکا توانسته مناطق تحت اشغال خود را از 38 هزار 500 کیلومتر مربع به41 هزارکیلومتر مربع یعنی 23 درصد خاک سوریه برساند.

در حال حاضر مرزهای شمالی مشترک سوریه با ترکیه، شمال استان های حسکه و رقه و همچنین شهرستان های عفرین و منبج در شرق استان حلب در اشغال این گروه تروریستی قرار دارد.

از سوی دیگر 27 هزار کیلومترمربع یعنی 14 درصد خاک سوریه هنوز هم در اشغال تروریست های داعش است. عناصر داعش در شرق سوریه در مرزهای مشترک این کشور با عراق و همچنین در مناطق بیابانی حمص تا شرق درعا و حما حضور دارند.

ارتش آزاد سوریه در چارچوب عملیات سپر فرات با پشتیبانی ترکیه توانست داعش را وادار به عقب نشینی و 2 هزارو 60 کیلومتر مربع را از دست این گروه تروریستی آزاد کند و عناصر آن را تا 30 الی 35 کیومتری مرز به عقب براند.

نیروهای رژیم اسد با پیشروی در حلب، رقه و دیر الزور بر 85 هزار کیلومترمربع معادل 46 درصد خاک سوریه مسلط هستند. گروه‌های مخالف رژیم اسد که دارای ساختار پراکنده هستند، نیز بر 17 درصد خاک سوریه سیطره دارند.

رفتن به نوار ابزار