عملیات شاخه زیتون/ بقای انسانیت،اسلامیت و تورانیت

به گزارش خبرگزاری میکروفون نیوز(محا)،ترکیه از 30 دی ماه عملیات شاخه زیتون را در شمال سوریه شروع کرده است با مرور و تجسم شرایط حاضر و اوضاع حاکم بر منطقه در اوایل قرن بیست ویکم و انطباق آن با شرایط اوایل قرن بیستم باید عملیات شاخه زیتون را”شاهکار سیاسی و نظامی” دولت ترکیه بنامیم. پ

صبح امروز همزمان با حماسه بزرگ 18 مارس، روز پیروزی بزرگ ملت ترک در نبرد عظیم چاناق قلعه، خبر آزادی شهر عفرین توسط ارتش ترکیه و نیروهای ارتش آزاد سوریه منتشر شد.

همانطور که نبرد چاناق قالا (گالیپولی) و جنگ های رهایی بخش روادید ابدی در جهان برای عنصر”ترک” را در اوایل قرن بیستم صادر کرد با اندک تامل خواهیم دید عملیات شاخه زیتون برای انسانیت،اسلامیت و توران روادید دوام و بقا محسوب می شود.

 

ارتباط عملیات عفرین و بقای انسانیت

از سال 2011 یعنی از زمان شروع جنگ های داخلی در سوریه تنها بیش از 3.5 میلیون نفر از عرب ها،کردها،ترکمن ها و از دیگر ائتنیک های قومی این کشور به ترکیه پناهنده شده اند. بعبارتی بیش از 60 کشور جهان در مجموع جمعیتی کمتر از تعداد پناهندگان سوری در ترکیه را در خود جای داده اند. این یک سند معتبری است و حاکی از وضعیت عمومی و شرایط انسانی مردم سوریه در داخل آن کشور جنگ زده است که عزت و کرامت انسان ها توسط تروریست ها همراه با جان،مال،ناموس و خون انسانها به زیر سوال رفته است.
شاید بهترین جمله برای نمایش شرایط انسانی حاکم بر سوریه جمله زیر باشد:

در جریان حمله تروریستی در پاریس در سال 2015 که بعضی از کشورهای جهان جهت اظهار همدردی با قربانیان این حادثه یک دقیقه سکوت را پیشنهاد می دادند در شبکه های اجتماعی این جمله یکی از نویسندگان غربی انتشار یافت:” اگر دنیا بخاطر فرانسه یک دقیقه سکوت کرد باید بخاطر سوریه برای همیشه خفه خون بگیرد”
در میان رهبران جهان تنها رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه در این 7 سال هم در عمل(اسکان بیش از 3.5 میلیون سوری در ترکیه/در نظر بگیریم حقوق اجتماعی این آوارگان همانند شهروندان ترکیه می باشد) و هم در سخن در کنار مردم سوریه ایستاد.

وی در یکی از سخنرانی هایش در سال 2015 خطاب به رهبران سیاسی کشورهای جهان گفت:” جهان، به ویژه کشورهای غربی، حقوق اولیه انسانی مانند حق زندگی، دموکراسی و آزادی که برای شهروندان خود قایل هستند، را از مردم سوریه دریغ می‌کنند و جهان در قبال کشته شدن 366 هزار غیرنظامی در سوریه و نابودی تاریخی که میراث مشترک بشریت است فقط یک نظاره‌گر بوده است.”

مصائب دردناک مردم عفرین و اشک شوق آنان در دیدار با ارتش ترکیه نیز قابل بررسی و ارزیابی است.
در این میان منطقه عفرین سوریه تراژدی انسانی دیگری را تجربه کرده است. بیش از 400 هزار کرد،عرب و ترکمن از این منطقه به سوریه پناهنده شده اند، 400 هزار انسان شکایت از اعمال شکنجه و ظلم گروه های تروریستی پ.ک.ک/ پ.ی.د دارند برای مثال با آغاز کنترل روستای شنگال منطقه عفرین توسط ارتش آزاد سوریه با پشتیبانی نیروهای مسلح ترکیه، ساکنان بومی این روستای کردنشین در اصل بخاطر اعاده عزت انسانی شان با بوسه بر پیشانی سربازان ترک وارد خانه و کاشانه اجدادی خود شدند.
عایشه محمود که به همراه 5 فرزند خود به روستای شنگال بازمی‌گشت در نزدیکی‌های ورود به روستا شروع به تکان دادن پرچم سفید خود کرد . عایشه به محض ورود به شنکال با اشک شوق به سمت نیروهای ارتش آزاد سوریه رفت و از آنها و ترکیه تشکر کرد. او در گفتگو با خبرنگار آناتولی اظهار داشته است که گروه تروریستی پ.ک.ک/پ.ی.د پس از ورود به این منطقه با زور سلاح فرزندان وی را وادار به جنگیدن در صفوف خود کرده است.
وی با بیان اینکه در پی اعترضش به عناصر پ.ی.د، آنها همسر و سه فرزندش را گروگان گرفتند و تا کنون اطلاعی از سرنوشت خانواده اش به دست نیاورده، گفت: ان شاء الله روزی آن ها را می بینم. هیچ چاره ای به جز دعا کردن و کمک خواستن از خدا ندارم. تا امروز در صحرا زندگی می کردیم. در پی شنیدن خبر آزادی روستاهایمان به اینجا برگشتیم.
محمود با ابراز خوشحالی از پاکسازی مناطق مذکور از لوث تروریستهای پ.ی.د و بازگشتش به روستای خود، می گوید:”برای ما هیچ تفاوتی میان عرب ترکمن و کرد وجود ندارد، همه فرزندان ما هستند. ولی این تروریست ها همواره ما را تهدید می کنند و می گویند؛ اگر ارتش آزاد سوریه و ترکیه به مناطق بیایند همه شما را به قتل می رسانند. ولی زمانی که به روستای خود برگشتیم از دیدن این منظره خیلی خوشحال شدیم. خداوند ترکیه به ویژه رئیس جمهور این کشور و همچنین ارتش آزاد سوریه را مورد لطف و عنایت قرار دهد.”
انسان های که با زور نیزه و اسلحه تروریست های پ.ک.ک/پ.ی.د از خانه و کاشانه خود بیرون رانده شده بودند اینبار با بوسه بر پیشانی سربازان ترکیه و ارتش آزاد سوریه به خانه و کاشانه خود باز می گردند. عکسها زیادی که از سوی خبرگزاریهای بین المللی منتشر شده، نشان دهنده استقبال گرم مردم منطقه از ارتش آزاد سوریه و نیروهای مسلح ترکیه می باشند بعبارتی عملیات شاخه زیتون در راستای پاسداری از حیثت آوارگان سوری اعم از عرب،ترکمن، و کرد صورت می گیرد.
اردوغان بعنوان فرمانده کل قوای ترکیه در خصوص این عملیات گفته است: آنکارا در ابتدا تروریست‌ها را نابود می کند و بعد از آنکه عملیات شاخه زیتون به پایان رسید، 3.5 میلیون آواره سوری قادر خواهند بود تا با امنیت کامل به خانه و کاشانه خود بازگردند.

 

عملیات عفرین٬ ضامن دوام اسلامیت

100 سال قبل یعنی درست در 2 نوامبر 1917(11 آبان ماه 1296 )همزمان با اوج ضعف دولت عثمانی(لقب مرد بیمار اروپا را از سوی دشمنانش یدک می کشید) “آرتور جیمز بالفور” وزیر امور خارجه بریتانیا نامه ای تاریخی به “والتر روتشلید” عضوی یهودی تبار مجلس عوام بریتانیا نوشت در این نامه ازایجاد خانه ملی برای یهودیان در سرزمین فلسطین خبر داده ‌شد و بیانیه بالفور سرآغاز تلاش در عرصه بین‌المللی برای تاسیس کشور اسرائیل به‌شمار می‌رود.
100 سال بعد یعنی در تاریخ 6 دسامبر 2017 برابر با( 15 آذرماه 1396 ) اینبار دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا طی تصمیمی جنجالی بیت المقدس را پایتخت اسرائیل به رسمیت می شناسد تصمیمی که از طرف بنیامین نتانیاهو به “بیانیه بالفور معاصر” تعبیر شد، ترکیه بعنوان وارث دولت عثمانی(اینبار ترکیه تاثیرگذارترین کشور خاورمیانه و جهان می باشد) رو به دیپلماسی فعال در میان کشورهای اسلامی و در جهان آورد که در نتیجه آن مجمع عمومی سازمان ملل به پیشنهاد ترکیه طی جلسه ای به شور می پردازد و در این میان تهدید و تطمیع آمریکا و اسرائیل حالت خنثی بخود می گیرد چرا که بیش از دو برابر کشورهای اسلامی یعنی 128 عضو سازمان ملل با رای”نه” به تصمیم ترامپ،اقدام آمریکا را از ارزش حقوقی ساقط می کنند.
پبش از این هم در مهرماه سال جاری عشیره بارزانی به صورت یکجانبه اقدام به برگزاری همه پرسی جنجالی در شمال عراق کرده بودند، همه پرسی که فقط از طرف نتانیاهو مستقیما حمایت می شد این نقشه دشمنان خاورمیانه هم توسط دیپلماسی فعال ترکیه به همراه ایران و عراق خنثی شد.
مجددا آمریکا بعد از تجربه شکست های سیاسی متوالی خطرناک ترین سناریو یعنی مسلح کردن تروریست ها در منطقه مماس با مرز ترکیه را اغاز کرد.

تروریست می تواند عنوان٬ نوع پوشش و یا حتی آرم خود را عوض کند اما جنایت علیه انسان و انسانیت مخرج مشترک اقدامات همه آنهاست. داعش،کومله،پژاک،پ.ک.ک، پ.ی.د و…همه این ها فقط اسم متفاوت دارند والا در جنایت بر علیه کودکان،زنان،سالمندان و حتی در نوع اسلحه هم مشترک هستند این کمربند شیطانی در حال شکل گیری بود که ترکیه سیاست احتیاط را به سیاست عمل در میدان تغییر داد و اینبار نقشه آنان را در ممالک اسلامی با اجرای کردن عملیات شاخه زیتون همانند نبرد چناق قالا ضربدر صفر کرد.
بنعلی یلدریم، نخست وزیر ترکیه در این رابطه می گوید با عملیات شاخه زیتون هرگزاجازه تشکیل کمربند تروریستی در جنوب مرزهای خود و در مناطق شمالی خاک سوریه را نخواهیم داد.

 

عملیات شاخه زیتون٬ تضمین کننده حیثیت توران

در مقایسه قدرت های نظامی در جهان هرچند شاخصه های گوناگون از جمله ادوات نظامی را آمارگیری می کنند اما همه این موارد به یک عامل وابسته است و آن عامل انسانی می باشد اگر ایمانی در قلب برای ادامه مبارزه وجود نداشته باشد همه شاخصه های مذکور می تواند در حد حتی یک اسباب بازی تلقی گردد.
این ایمان سرباز ترک است که در مصاف با تروریست های پ.ک.ک/پ.ی.د خطاب به خبرنگار و برای خانواده خود می گوید منتظر ما نباشید، چقدر تاریخ شبیه، و در عین حال شیرین تکرار می شود مادر مصطفی کمال پاشا آتاتورک هم در جریان جنگ های رهایی بخش به فرزندش گفته بود:” اگر نتوانستی به اشغالگران پیروز شوی به خانه بر نگرد.”
امروز قلب جهان ترک با عملیات شاخه زیتون ترکیه می تپد اگر احمد جواد شاعر آذربایجان خطاب به لشکر ترک و عثمانی سرود:”دریای سیاه در هیجان اهتزاز پرچم ترک در توران است” امروز هم قلب ملت ترک در هیجان پیروزی ترکیه بر تروریست ها می باشد.
ترکیه با خنثی کردن سیاست های مغرضانه موجود ثابت کرده است که”مغز فکور و پویای جهان اسلام، و قلب تپنده جهان ترک می باشد.”

رفتن به نوار ابزار