عملیات شاخه زیتون/ آغازی برای رهایی بزرگ منطقه از پنجه های خونین تروریستم

به گزارش خبرگزاری میکروفون نیوز (محا) عملیات بزرگ و انسان دوستانه ارتش ترکیه با عنوان عملیات شاخه زیتون، با هدف خشکاندن جدی ریشه های اصلی خشونت و ناآرامی در منطقه، رهایی مردم مناطق شمال سوریه از بیداد وحشتناک گروههای تبهکار برعلیه گروههای تروریستی ی.پ.گ/ پ.ک.ک/ ک.ج.ک و داعش آغاز شده است.

در روزهای اخیر خبر عملیات نیروهای مسلح ترکیه در منطقه عفرین در شمال غربی ترین نقطه سوریه تحلیل های متفاوتی داشته است. این عملیات که با استقبال وسیع بومیان منطقه از عصر روز 20 ژانویه و براساس حق مشروع دفاع از خود و ضمن انطباق کامل با  قوانین بین المللی آغاز شد با پذیرش وسیع بین المللی همراه گردید و واکنشهای مناسبی از سوی کشورهای مهم چون چون روسیه، آمریکا، فرانسه و انگلیس و همچنین پیمان دفاعی ناتو دریافت کرد.

شهر عفرین که در حال حاضر در دست گروه تروریستی ی.پ.گ/ پ.ک.ک می باشد، از مدتها پیش توسط ارتش ترکیه تهدید به انجام عملیات شده بود. با وجود ادعاهای این گروه و نیز حامی آنها. امریکا، که این گروه تروریستی را جدا از پ.ک.ک می داند، اما شواهد غیرقابل انکار موجود به صراحت نشان می دهد که یکی دانستن این دو گروه از طرف ترکیه، اقدامی کاملا صحیح و درست است.

تحولات ماههای اخیر در شمال عراق نشان داد که بیگانگان تلاش گسترده ای را برای ایجاد بحران در منطقه در سر می پرورانند. جاه طلبیهای مسعود بارزانی، رییس زیاده خواه پیشین اقلیم شمال عراق منطقه را به سوی بحران سوق می داد که این توطئه با همکاری ترکیه و ایران با سد همکاری مشترک ترکیه و ایران روبرو شد و تمام رشته های چندین ساله وی در یک شب پنبه شد. بگونه ایکه ارتش عراق در عملیاتی راحت توانست تمام مناطق خارج از اقلیم را که پیشمرگه ها به لطف تروریست های داعش و در شرایط ضعف حکومت مرکزی اشغال کرده بودند، پس بگیرد و به صاحبان اصلی آن سرزمین ها، یعنی ترکمن ها و عرب ها پس بدهد.

در آن روزها تمامی دسته جات نظامی و تروریست کردی از جمله پ.ک.ک، حزب دمکرات کردستان عراق، کومله و پژاک همه با هم یک صدا اعلام کرده بودند که در مقابل ارتش عراق خواهند ایستاد. با این وجود آنها در مقابل ارتش ضعیف حکومت مرکزی عراق حتی 24 ساعت نیز نتوانستند دوام بیاورند و شکست مفتضحانه ای را متحمل شدند.

همین موضوع نشان داد که آنها نه به دنبال آزادی هستند، نه در پی حقوق خلق کرد. آنها تنها تلاششان بر این است که در راستای خواسته های بیگانگان منطقه را به آتش و اشوب بکشند . آنها در این راه از هیچ جنایتی ابا ندارند و همه از یک قماش و تروریست هستند.

رسانه های غربی که سالها است می کوشند تا تروریستهای ی.پ.گ/ پ.ک.ک را به رغم تمامی جنایتهایی که انجام داده اند به عنوان جنگجویان راه آزادی نشان دهند همچنان در تلاشند تا تمامی تلاشهای امنیت آفرین و ضد تروریستی ترکیه را هدف بمباران تبلیغانی خود قرار دهند. آنها مدعی هستند که عفرین کوبانی دیگری خواهد شد. حال‌ آنکه عفرین از همان روزی که در اشغال گروه تروریستی ی.پ.گ/ پ.ک.ک قرار گرفت همانند شهر رقه که در اشغال گروه تروریستی داعش فرو رفت سقوط کرد و جان و مال و ناموس انسانها و اهالی بومی شهر از دست این غارتگران و تبهکاران در نا امنی غوطه خورد. به گونه ایکه از بدو اشغال این مناطق توسط گروه تروریستی ی.پ.گ/ پ.ک.ک٬ بیش از ۳۵۰ هزار شهروند کرد سوریه از سرزمینهای تحت اختیار تروریستها گریخته و خود را به جنوب ترکیه رساندند.

اما غرب همانند سابق فقط و فقط در راستای منافع خود و نه منافه مردم خاورمیانه٬ شعارها، تبلیغات و داستان های دورغینی در تحسین تروریستها بافته و همچنان می بافد. در اصل روزی نیست که مدیای غرب گزارشی در جهت اینکه این افراد برای آزادی مبارزه می کنند پخش نکند. گزارش هایی که می خواستند به نوعی جنایت های این نیروها در کرکوک را بپوشانند. شدت این تبلیغات سبب شده بود که برخی از رسانه های فارس زبان نیز به صورت شرم آوری خود را ببازند و به مجیزگویان گروه تروریستی ی.پ.گ/ پ.ک.ک تبدیل شوند.

برگردیم به آنچه که در شمال عراق و به هنگام اشغال کرکوک از سوی پیشمرگه های بارزانی جاه طلب رخ داد. شاید همین دو عکس زیر برای نشان دادن نیات این گروهها و حقیقت وجودی آنها کافی باشد. در این دو عکس نیروهای مسلح پیشمرگه پس از تخلیه نیروهای داعش از شهر، در اولین قدم اقدام به اشغال اداره ثبت اسناد و املاک این شهر کردند و دست به غارت این اسناد زدند. این حرکت دقیقا نیت اصلی این گروهها را به نمایش گذاشت. آنها می خواستند با از بین بردن اسناد موجود که هویت ترکمنی این شهر را نشان می داد، به آرزویشان برای کرد نشین بودن این مناطق رسیده و در نتیجه با در دسن گرفتن ثروت این مناطق به سلطنت بارزانی رونق و حیات بخشند.

 

در همین زمینه در آن روزها سازمان عفو بین الملل با انتشار گزارشی خبر داد که پیشمرگه های کرد در کرکوک هزاران خانه متعلق به ترکمن ها و عرب ها را آتش زده اند تا این خانواده ها نتوانند به کرکوک بازگردند و در نتیجه این شهر برای کردها فتح شده باشد. مدیای غربی و نیز فارسی آن موقع تا جایی که می توانستند تلاش کردند تا این گزارشات به صورت گسترده منتشر نشوند. به غیر از این نیز در استان های صلاح الدین، الانبار و نینوا نیز این گروهها خانه های عرب ها را آتش زده بودند.

با وجود تمام این حمایت های رسانه ای و نیز حمایت های گسترده تسلیحاتی کشورهای غربی و به طور ویژه امریکا و آلمان، وقتی که این کشورها دیدند که تصمیم ترکیه، عراق و ایران در مبارزه با تجزیه عراق جدی است، یک شبه دست از حمایت این گروهها کشیدند تا بادکنک کردستان بزرگ در یک آن بترکد و عظمت پوشالی شان فروبریزد.

حال در مرز ترکیه و سوریه، چیزی که در جریان است کاملا از همین نوع است. عده ای تروریست و مزدور به نام مبارزه با داعش در در حال اجرای خواسته های بیگانگان و تشکیل یک غده چرکین در پیکره خاورمیانه هستند. چیزی که سازمان دیده بان حقوق بشر نیز در اینباره و اینکه آنها خانه های اعراب و ترکمن ها را آتش می زنند تا مانع از بازگشت آنها به خانه هایشان شوند، گزارش داده است.

مدیای غربی همانند آنچه در اقلیم شمال عراق انجام داد، این بار نیز در حال قهرمانسازی از دسته جات جنایتکار گروه تروریستی ی.پ.گ/ پ.ک.ک. است. نباید لحظه ای فراموش کرد که سلاح این افراد توسط امریکا تامین می شود و مزدشان را نیز امریکا می دهد. آمریکا می مدعی است که ضمن بکارگیری اعضای ی.پ.گ ارتشی برای امنیت مرزی در سوریه تشکیل داده است. ترکیه نیز در مقابل استدالال می کند که این گروه در اصل همان گروه تروریستی پ.ک.ک است و آمریکا نباید ضمن استفاده از یک گروه تروریستی که دشمن ترکیه است٬ علیه گروه تروریستی دیگر و یا رژیم جنایتکار اسد وارد عمل شود چراکه چنین چیزی به معنی تقویت جدی تروریستها٬ ایجاد ناامنی بیشتر در منطقه و نیز نارو زدن به دوست و متحد آنها در ناتو یعنی ترکیه است.

با استناد به همان تجربه اقلیم، آشکار است که اینبار نیز اگر کشورهای منطقه با هم یکی شوند، بادکنک قهرمانان ساختگی ی.پ.گ/ پ.ک.ک نیز خواهد ترکید. عقب نشینی روسیه از این مناطق، سکوت رژیم اسد راجع به این عملیات، حمایت متفق القول نیروهای مخالف رژیم اسد از یکپارچگی و اعلام بیزاری از این گروههای جنایتکار، همه نشان از این دارد که این غائله نیز با پیروزی قاطع ارتش ترکیه ختم به صلح و امنیت منطقه خواهد شد.

در پایان ذکر دو نکته ضروری است. اول اینکه، برخلاف ماجرای اقلیم، ارتش منسجم و قدرتمند ترکیه، به عنوان یکی از چند قدرت اصلی ناتو و به عنوانی یکی از ده ارتش نیرومند دنیا، به هیچ وجه قابل قیاس با ارتش نامنسجم و ضعیف عراق نیست. بنابراین این تروریستها می دانند که دیر یا زود، هر وقت ارتش ترکیه اراده کند، تمام آنها تارومار خواهند شد. از طرفی نیز، ترکیه اصلی ترین متحد امریکا در منطقه است. امریکا می داند که برای کنترل و از بین بردن گروههای تندرو اسلامی، تنها کشور قدرتمند قابل اعتماد اسلامی، ترکیه است. بنابراین دیر یا زود امریکا این گروههای تروریست را رها خواهد کرد و نزد ترکیه باز خواهد گشت. آن روز این تروریستها که به هوا بلند شده اند، از آنجا رها شده و تکه تکه خواهند شد.

نگاهی اجمالی به تمام ناآرامی ها و جنگ های معاصر در منطقه نشان می دهد که دسته جات مسلح و تروریست کردی در تمام این جنگ ها همواره نقش منفی داشته و صلح و ثبات و امنیت منطقه را هدف گرفته اند. جنگ داخلی اخیر عراق، جنگ داخلی سوریه، جنگ ایران و عراق،… همه نمونه های بارز این مسئله است.

قطعا حملات کوبنده ارتش ترکیه به گروه تروریستی ی.پ.گ/ پ.ک.ک در شمال سوریه، دیر یا زود این عوامل اصلی نا امنی منطقه را در هم شکسته و آرامش را به منطقه بازخواد گرداند.

در این برهه زمانی بلاشک حمایت از دولت٬ ملت و ارتش ترکیه به معنی حمایت از صلح٬ امنیت٬ آرامش٬ رفاه و آزادی انسانها٬ اثوام و ملل منطقه است.

منطقه چشم امید به ارتش ترکیه بسته و منتظر روزی است که صلح و امنیت پایدار با خود دمکراسی به همراه می اورد.