علیرغم تحریم شرکت های چینی حاضر به ترک ایران نیستند

به گزارش خبرگزاری میکروفون نیوز(محا)، فریبرز زارعی مدیر یک شرکت تولیدکننده خودرو در ایران اعلام کرده است: همکار چینی ما که به عنوان سرمایه گذار وارد شده، فارغ از بحث تحریم ها به تعهدات کاری خود در ایران پایبند است و به برنامه تولید خود ادامه می دهد.
به گفته وی، چندی پیش مدیر یک شرکت خودروساز چینی با اشاره به برنامه های توسعه ای این شرکت در ایران گفته است: هرگونه تغییر در وضعیت برجام نمی تواند سد راه برنامه های این گروه در ایران و منطقه شود.

گفته می شود خارج شدن آمریکا از برجام در اردیبهشت ماه سالجاری، باعث خروج شرکای خودروسازان ایرانی از جمله پژو- سیتروئن، هیوندای موتورز، فولکس واگن و کیاموتورز از این کشور شده است.

ایران اکونومیست در گزارشی در این باره نوشته است:با وجود این، برخی خودروسازان چینی که در سال های گذشته راه خود را به خوبی در بازار ایران باز کرده اند، معتقدند با وجود فشاری که آمریکا بر آنها برای قطع رابطه با ایران می آورد و با ارسال نماینده، به تطمیع یا تهدید آنها دست می زند، اما به تعهدات خود در قبال مشتریان ایرانی پایبند بوده و حتی چند برابر شمارگان تولید خود، قطعه و تجهیزات دپو کرده اند و یکی از دلایل اساسی حضور شریک چینی در بازار ایران، سرمایه گذاری آنهاست.

رفتن به نوار ابزار