عزاداری عاشورای حسینی در استانبول/ اهل سنت در تهران مسجد ندارند

به گزارش خبرگزاری میکروفون نیوز (محا)مراسم سوگواری و عزاداری عاشورای حسینی با حضور پر شور مردم استانبول و شیعیانی از کشورهای همسایه و جهان از سوی انجمن پژوهش و آموزشی جعفریان ترکیه در اطراف و داخل سالن «یحیی کمال بیاتلی» برگزار شد.

عاکف حمزه چبی، معاون رئیس حزب جمهوی ترکیه نیز اهل بیت و عاشورا را ارزش مشترک جهان اسلام دانست و گفت: در سالگرد شهادت حضرت حسین هستیم باید از این روز درس های مهمی برای تمام جهانیان دربیاوریم.

وی همچنین ادامه داد: مبارزه امام حسین برای اموال دنیوی و مقام نبود، بلکه برای حق و‌ عدالت بود. حق و عدالت مطالبه تمامی انسانیت است. دین والای اسلام نیز حق و عدالت را مرکز خود قرار داده است. امام حسین نیز از شهادت در این مسیر یک لحظه دریغ نکرد.

در همین راستا، بینعلی یلدریم، رئیس مجلس ترکیه نیز با ارسال پیامی که در این مراسم قرائت شد، ضمن عرض تسلیت به مناسبت شهادت نوه پیامبر اسلام و یارانش در روز عاشور، تصریح کرد: حسین با ایثار جان خود، به برتری حق تاکید کرد. خوش به سعادت کسانی که از مسیر وی می روند.

در پایان این برنامه صلاح الدین اوزگوندوز، رهبر شیعیان ترکیه نیز به اهمیت این روز تاکید و سخنانی در مورد جزئیات واقعه عاشورا ایراد کرد.

در پایان این مراسم علاوه بر سوگواری و سینه زنی، گروهی از بازیگران تئاتر بنیاد زینبیه استانبول شبیه سازی واقعه عاشورا را در این سالن اجرا کردند.

در این مراسم همچنین نمایندگان احزاب ترکیه، مسئولین و سایر مقامات استانبول، سرکنسول ایران در استانبول و نماینده ای از سرکنسولگری عراق حضور پیدا کردند.

این در حالی است که اهل سنت ایران در تهران مسحد ندارند!

رفتن به نوارابزار