عربستان سفیرش را از آلمان فرا خواند

به گزارش خبرگزاری میکروفون نیوز(محا)، عربستان در اعتراض به اظهارات “زیگمار گابریل” وزیر امورخارجه آلمان در رابطه با سعد حریری سفیرش را از آلمان فراخواند.

وزیر خارجه آلمان طی اظهار نظری گفته بود سعد حریری در عربستان در بازداشت خانگی قرار دارد.

متعاقبا سعد حریری نخست وزیر مستعفی لبنان نیز با انتشار متنی در توئیتر خود خطاب به وزیر خارجه آلمان نوشت”بازداشت نیست و هم اکنون در مسیر پرواز به سمت فرانسه است”

عربستان همچنین با احضار سفیر آلمان در ریاض، یادداشت اعتراضی علیه اظهارات وزیر خارجه آلمان تقدیم وی کرده است.

خبرگزاری رسمی عربستان (واس) در این خصوص گزارش داده است:عربستان از اظهارات نادرستی، که زیگمار گابریل، وزیر خارجه آلمان در دیدار با همتای لبنانی خود مطرح کرده است، ابراز تعجب می‌کند و آن را توهین‌آمیز می‌داند.

این منبع به نقل از وزارت خارجه عربستان نوشته است این اظهارات کورکورانه و مبتنی بر اطلاعات اشتباه در راستای ثبات در منطقه نیست.

” زیگمار گابریل”وزیر خارجه آلمان، روز پنجشنبه پس از دیدار با “جبران باسیل” وزیر خارجه لبنان این اظهارات ماجراجویانه را بیان داشته است.

سعد حریری نخست وزیر مستعفی لبنان در روز 12 آبان ماه طی بیانیه ای در عربستان  از سمت خود استعفا داد.

وی علت استعفای خود را ماجراجوی های شبه نظامیان حزب الله لبنان و دخالت ایران در امور داخلی لبنان و کشورهای عربی اعلام کرده بود.

او در بیانیه استعفا اعلام کرده بود دست دخالت ایران را از منطقه قطع خواهیم کرد.

گفته می شود سعد حریری نخست وزیر مستعفی لبنان پس از ماجرای جنجالی حضورش در عربستان٬ از این کشور خارج و امروز طی سفری به فرانسه، وارد پاریس شده است.

 

 

رفتن به نوارابزار