عباس لسانی، زندانی محبوس در زندان اردبیل به دادگاه انقلاب احضار شد

به گزارش خبرگزاری میکروفون نیوز (محا) عباس لسانی، فعال ترک (آذربایجانی) محبوس در زندان اردبیل به دادگاه انقلاب این شهر احضار شد. چهارمین جلسه دادگاه وی در تاریخ ۶ تیرماه در شعبه یک دادگاه انقلاب اردبیل برگزار خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، چهارمین جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات مطروحه علیه عباس لسانی، زندانی محبوس در زندان اردبیل روز پنجشنبه ۶ تیرماه برگزار خواهد شد.

پیشتر از بابت این پرونده در تاریخ ۲۰، ۲۵ و ۲۶ خردادماه ۹۸ جلسات اول، دوم و سوم رسیدگی به اتهامات وی در همین شعبه برگزار شده بود.
آقای لسانی از تاریخ ۶ خردادماه در اعتراض به ممانعت مسئولین زندان از دسترسی وی به خلاصه پرونده که توسط وکیلش تهیه و برای آقای لسانی به زندان ارسال شده بود، دست به اعتصاب غذا زده و در تاریخ ۲۵ خردادماه همزمان با دومین جلسه دادگاه به اعتصاب خود پایان داد. گفته می شود ممانعت از دسترسی به این خلاصه پرونده به دستور رییس حفاظت اطلاعات این زندان صورت گرفته است.

گفتنی است عباس لسانی، در تاریخ ۲۵ دی‌ماه ۹۷ در پی حضور در شعبه ۲ دادگاه انقلاب تبریز که پس از اعتراض وی به نحوه دادرسی و درخواست واخواهی مجدد وی تشکیل شده بود توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به زندان اردبیل منتقل شد.

در تاریخ ۲۴ فروردین ماه سال جاری جلسه دادگاه تجدید نظر این شهروند اردبیلی بدون حضور وی در شعبه ۲۶ دادگاه تجدید نظر استان آذربایجان شرقی، به ریاست قاضی خوبیارپور برگزار و محکومیت این زندانی به ۱۰ ماه حبس تعزیری عینا به تائید این دادگاه رسید.

رفتن به نوار ابزار