ظریف تلویحا امارات متحده عربی را به دست داشتن در حمله چابهار متهم کرد

به گزارش خبرگزاری میکروفون نیوز (محا) محمدجواد ظریف وزیر خارجه ایران این حمله را تلویحا امارات متحده عربی را مسئول این حمله برشمرد.

آقای ظریف در توییتر خود نوشت:‌ «تروریست‌های برخوردار از حمایت خارجی بی‌گناهان را در چابهار می‌کشند و زخمی می‌کنند. چنانکه پیش از این نیز آشکارا اعلام کرده‌ایم چنین جنایت‌هایی بی‌مجازات باقی نخواهد ماند.»

وی همچنین افزود:‌ «دستگاه‌های اطلاعاتی ما در سال ۲۰۱۰ تندروهایی را که از امارات متحده عربی می‌آمدند شناسایی و بازداشت کردند. قول می‌دهم که ایران تروریست‌ها و اربابان‌شان را تسلیم عدالت می‌کند.»

این در حالی است که ساعاتی پیش گروه انصار الفرقان مسئولیت بمبگذاری در بندر چابهار در استان سیستان و بلوچستان ایران را پذیرفت.

گروه انصارالفرقان که پس از تجزیه گروه جندالله تشکیل شد در کوه‌های صعب‌العبور سیستان و بلوچستان مستقر شده است. ایران در خرداد ماه سال گذشته اعلام کرد مولوی جلیل قنبرزهی رهبر این گروه را طی عملیاتی کشته است.

صبح پنجشنبه فردی که با یک خودروی وانت قصد ورود به مقری انتظامی در بندر چابهار را داشت پس از توقف خودرویش از سوی مأموران آن را منفجر کرد. در پی این اقدام دو مأمور نیروی انتظامی جان باختند و شماری دیگر نیز زخمی شدند.