ظریف: اروپایی‌ها درصدد جلب رضایت ترامپ هستند/ اروپا فاقد اراده سیاسی بعد از برجام است

به گزارش خبرگزاری میکروفون نیوز ( محا)٬ محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران با انتشار مطلبی در حساب کاربری رسمی خود در توئیتر ضمن انتقاد از موضع بی‌اثر کشورهای اروپایی در قبال عدم دسترسی سیل‌زدگان ایرانی به کمک‌های بشردوستانه به دلیل تحریم‌های آمریکا علیه این کشور گفت: اروپایی‌ها با وجود گذشت یک سال پس از خروج غیرقانونی آمریکا از توافق هسته‌ای با ایران سعی دارند رضایت دونالد ترامپ را جلب کنند.

وی طی این پیام توئیتری سه کشور اروپایی طرف توافق هسته‌ای با ایران را به اعمال فشار بر سازمان ملل متحد درباره فعالیت‌های این کشور در زمینه موشک‌های بالستیکی متهم کرده و افزود: اروپا علی‌رغم اینکه از خروج غیرقانونی آمریکا از برجام یک سال به طول انجامید، نتوانسته‌اند در برابر تروریسم اقتصادی آمریکا یک اراده سیاسی از خود نشان دهند. قادر به ایجاد فقط یک کانال بانکی برای کمک‌های بشردوستانه نشده‌اند. سه کشور اروپایی (E3) به جای انجام این امر، مشغول جلب رضایت دونالد ترامپ با اعمال فشار بر سازمان ملل در خصوص قابلیت‌های دفاعی ایران هستند.

گفتنی است نمایندگان دائمی کشورهای بریتانیا، فرانسه و آلمان در سازمان ملل متحد روز گذشته با ارسال نامه‌ای به آنتونیو گوترش، دبیرکل این نهاد گفته‌اند که فعالیت‌های ایران در زمینه موشک‌های بالستیک ممکن است مرتبط با تلاش‌های این کشور برای توسعه موشک‌های با قابلیت حمل کلاهک‌های هسته‌ای باشد.

Comments: 0

رفتن به نوارابزار