طرح عجیب انتقال اب از دریای عمان به شهرهای مرکزی ایران

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه این روزها طرح‌های عجیبی درباره اتنقال آب از دریای عمان به شهرهای مرکز کشور می‌شنویم که اجرای آن هزینه بسیار سهمگینی دارد، گفت: معتقدم باید سیاست رشد جمعیت شهرهای سواحل جنوبی به اجرا برسد.

عباس آخوندی در مراسم گرامیداشت روز جهانی دریانوردان با بیان اینکه جهت بحث آمایش سرزمین و توزیع جمعیت در سرزمین باید میزان تراکم نفر در هکتار و توسعه شهری را در دستور کار قرار دهیم  افزود: بحث‌هایی بسیار عجیبی درباره انتقال آب از دریای عمان به درون کشور مطرح می شود که اجرای این طرح ها بسیار گران خواهد بود و مشخص نیست چقدر با محیط زیست سازگار باشد.

آخوندی با بیان رشد جمعیت در بنادر ساحلی و افزایش جمعیت در این مناطق از لحاظ توسعه ملی مرقون به صرفه است و عملیاتی تر خواهد بود، گفت: باید سیاست رشد جمعیت را در سواحل ایران دنبال کنیم.

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه نمی‌توان آب را با صرف هزینه‌های میلیاردی به شهرهای کویری منتقل کرد، اظهارد اشت: سیاست ما این است به تعادل جمعیت برسیم البته توسعه شهرهای کویری هم مهم است اما سیاست ما تعادل جمعیت در مناطق است.

وی گفت: موضوعی که را در وزارتخانه پیگیری می‌کنیم اجرای سیاست افزایش جمعیت در سواحل جنوبی است و بارها گفته‌ام ماموریت سازمان  بنادر و دریانوردی فراتر از حمل ونقل دریایی است و یک ماموریت و مسوولیت اجتماعی در توسعه شهرهای ساحلی دارد.

رفتن به نوار ابزار