صف های طولانی برای خرید دلار به قیمت دولتی

به گزارش خبرگزاری میکروفون نیوز (محا) عرضه دلار دولتی با قیمت ۴۶۲۴ تومان در دو صرافی خیابان فردوسی در تهران باعث تجمع مردم  و صف های طولانی برای خرید دلار شده است.

یکی از صرافان فروشنده دلار دولتی در گفت‌وگو با ایلنا گفت: هر فرد تا سقف دو هزار دلار با ارائه کارت ملی می‌تواند دلار دریافت کند و عمدتا متقاضیان سقف مبلغ را خریداری می‌کنند. ایلنا گزارش داده است که یکی دیگر از صرافی‌های عرضه کننده دلار دولتی تا سقف ۱۰ هزار دلار با ارائه کارت ملی دلار را با قیمت ۴۶۲۹ تومان عرضه می‌کند که باعث ایجاد صفی طولانی شده است و برخی از دلالان بازار ارز در کنار مردم در این صف حضور دارند.

هم اکنون هر دلار مسافری ۴۶۰۹ تومان قیمت دارد و با ارائه پاسپورت قابل دریافت است. همچنین قیمت خرید دلار در بازار آزاد با ۳۰ تا ۷۰ تومان کاهش قیمت به ۴ هزار و ۷۲۰ تومان رسیده است. قیمت فروش هر دلار نیز با ۲۰ تومان کاهش به ۴ هزار و ۱۰ تومان رسیده است. به گفته صرافان این کاهش قیمت باعث شده تا افرادی که در دلار سرمایه گذاری کرده بودند از ترس کاهش قیمت بیشتر، موجودی دلار خود را در چند بخش به فروش برسانند.

موجودی دلار در اکثر صرافی‌ها به دلیل متقاضی بسیار زیاد برای خرید در ساعت ۱۴ به اتمام رسید. فروش دلار دولتی در یک صرافی دیگر در خیابان فردوسی در حال حاضر همچنان ادامه دارد.

 

رفتن به نوار ابزار