شیعه با کینه سازگار نیست/ غفلت، ما را کشته است

آیت الله امجد با بیان اینکه امیرالمؤمنین(ع) میزان الأعمال است، گفت: مسلمان باید خیرخواه باشد و نمی تواند بدخواه باشد؛ کینه باشیعه بودن سازگار نیست و همه گناهان بخشیده می شود؛ به شرط اینکه آشتی کنیم.

آیت الله محمود امجد در مراسم احیاء شب نوزدهم ماه مبارک رمضان، با بیان اینکه هرکس امامی دارد و به دنبال امام خود می رود، گفت: همیشه باید یک انسان کامل روی زمین باشد که همه را هدایت کند. امروز آن انسان کامل امام زمان (عج) است.

آیت الله امجد با اشاره به فرازهایی از وصیت نامه امام علی (ع) به امام حسن (ع)، امام حسین (ع) و تمام شیعیان جهان، اظهار داشت: بهترین و عالی ترین کلام هرکس محصول آخر عمر او است. امیرالمؤمنین یک صفحه وصیت کرد. در ابتدای این وصیت آمده است که «اوصیکم بتقوی الله»؛ تقوی این است که آدم دروغ نگوید، تهمت نزند و آبروی کسی را نبرد.

وی با تأکید بر اینکه دنبال دنیا نروید، گفت: منطق قرآن این است که خدا جهان را برای انسان آفریده؛ نه انسان را برای جهان. غفلت ما را کشته است. شیطان از این غفلت استفاده و ما را بیچاره می کند. دنیا از خدا غافل شده است. خدا ما را خواسته که آزاد باشیم و اسیر چیزی نباشیم. اگر چیزی را از دست دادید غصه نخورید.

این استاد اخلاق با بیان اینکه بهشت مقصد است و مقصود خدا است، تصریح کرد: انسان باید مظهر تمام اسماء خداوند باشد. دشمن ظالم باشید و مظلوم را کمک کنید؛ که این مرام حسین (ع) و منطق دین است.

آیت الله امجد تأکید کرد: بالاتر از همه نماز و روزه ها اصلاح ذات بین است. ما اصلاح ذات بین می کنیم و یا تفرقه می کنیم؟ کینه نمی گذارد که انسان دعا کند. مسلمان باید خیرخواه باشد و نمی تواند بدخواه باشد؛ کینه با شیعه بودن سازگار نیست و همه گناهان بخشیده می شود؛ به شرط اینکه آشتی کنیم. کسی نمی تواند مشکلات جوانان را حل کند ولی ما می توانیم به همدیگر کمک کنیم./ جماران