شور کارناوال در روستای ترک در بلژیک

به گزارش خبرگزاری میکروفون نیوز (محا)  در روستای فایمونوویل در بلژیک که با نام «روستای ترک» شناخته می شود امسال نیز همانند سال های گذشته و بر اساس یک سنت قدیمی در این روستا٬ کارناوال بزرگ و متنوعی برگزار شد و اهالی روستا شاهد جنب و جوش و شور و شادی بودند.

در این کارناوال، که مردمان روستاهای اطراف نیز در آن شرکت کرده بودند در پشت سر گروه حامل پرچم ترکیه افراد زیادی راهپیمایی کردند.

کارناوال امسال همچنین میزبان مسافران زیادی از سایر نقاط بلژیک و همچنین کشورهای همسایه بود.

تیم فوتبال روستا با عنوان RFC Turkania (اتحاد جوانان ترک) هم‌اکنون در لیگ آماتور بلژیک با لوگوی پرچم ترکیه بازی می‌کند. تنها هتل روستای فایمونوویل نیز Le Vieux Sultan (سلطان قدیمی) نام دارد.

این روستا در نزدیکی مرز آلمان و در منطقه کوهستانی آردن واقع شده است. بر روی سنگ مرمر در وردوی ساختمان کتابخانه در مرکز این روستا علامت ماه و ستاره حک شده است. در داخل ساختمان، نقوش پرچم ترکیه بر روی شیشه ها به چشم می خورد.

در خصوص نامگزاری روستای فایمونوویل به «روستای ترک» که اهالی آن خود را ترک‌ می‌دانند روایت‌های متعددی از قرن های گذشته وجود دارد. برخی روایت ها حاکی از آن است که اهالی روستا شرکت در جنگ های صلیبی را رد کرده بودند.

بنا بر رایج ترین روایت٬ در قرن شانزدهم و هفدهم ساکنین روستای مذکور از پرداخت مالیات اعمال شده توسط کلیسا علیه عثمانی امتناع کرده و اهالی این روستا با استناد به اتحاد با مسلمانان، “ترک” نامیده شدند.

Comments: 0