شمخانی وارد سوچی در روسیه شد

به گزارش خبرگزاری میکروفون نیوز (محا) علی شمخانی نماینده رهبر ایران و دبیر شورای عالی امنیت ملی ایران پیش از ظهر امروز (سه شنبه) برای شرکت در نهمین اجلاس مقامات عالی امنیتی از پنج قاره جهان وارد شهر سوچی در فدراسیون روسیه شد.

درحالی که تمامی کشورهای منطقه و قدرتهای جهانی از نقش مخرب ایران در دامن زدن به جنگ در سوریه و عراق و یمن سخن می گویند, دبیر شورای عالی امنیت ملی ایران در این زمینه گفت: برخی کشورهای منطقه با فاصله گرفتن از رویکردهای عقلانی، سرمایه های ملی خود را برای کشتار همسایگانشان و تولید نفرت و خشونت بکار گرفته و در توهم دستیابی به امنیت مسلح هستند.

وی خاطر نشان ساخت : انباشت سلاح هیچگاه امنیت آفرین نبوده و تنها اتکاء به ظرفیت های مردمی برای تعیین و تقویت ساختارهای سیاسی است که می تواند امنیت پایدار را برای کشورهای مختلف تامین نماید.

نهمین کنفرانس امنیتی مقامات عالی ۵ قاره جهان از فردا ( چهارشنبه) به مدت دو روز در شهر سوچی روسیه آغاز بکار خواهد کرد.

در روز اول کنفرانس ،گفتگو پیرامون دو موضوع تحت عنوان «بحران‌های بین‌المللی از برخورد تا گفت‌وگو» و «تکامل تاکتیک‌ها و راهبردهای سازمان‌های بین‌المللی تروریستی» در دستور کار قرار گرفته و در روز دوم نیز دو موضوع شامل «امنیت اطلاعات بین‌المللی، پاسخ‌های جهانی به چالش‌های جهانی» و «تولید و گسترش مواد مخدر، تهدید صلح و ثبات بین‌المللی» است.

رفتن به نوار ابزار