شمار قربانیان درگیری‌های امروز در لیبی به 11 نفر رسید

به گزارش خبرگزاری میکروفون نیوز (محا) عبدالدائم المرابطی از کارکنان بیمارستان طرابلس به خبرگزاری آناتولی گفت: تعداد قربانیان درگیری امروز میان نیروهای دولت وفاق ملی لیبی و یک گروه مسلح وابسته به دولت نجات ملی سابق این کشور در اطراف فردودگاه بین المللی «معیتیقه» به 11 نفر و شمار مجروحانبه بیش از 20 نفر افزایش یافته است.

وی افزود: این اطلاعات اولیه بوده و احتمال افزایش شمار قربانیان به علت وخامت حال برخی مجروحان وجود دارد. او پیشتر اعلام کرده بود در این درگیری 3 نفر از جمله یک غیرنظامی کشته و 6 نفر دیگر مجروح شده اند.

این درگیری میان نیروهای دولت وفاق ملی لیبی و گروه مسلح منطقه «تاجورا» وابسته به دولت نجات ملی سابق که قصد داشتند فرودگاه بین المللی «معیتیقه» در طرابلس را تصرف کنند صبح امروز آغاز شد.

همچنین تمام پروازها در این فرودگاه لغو و مسافران و کارکنان از فرودگاه مذکور به طور کامل تخلیه شدند. هنوز صدای شلیک سلاح های سنگین در شرق طرابلس به گوش می رسد.

گفتنی است نیروهای دولت وفاق ملی که توسط سازمان ملل پشتیبانی می شود، در ماه مارس 2017 تمام مراکز دولت نجات ملی سابق به رهبری خلیفه الغویل در طرابلس را به کنترل خود درآورده بود.

اکثر نیروهای دولت نجات ملی ازفرودگاه طرابلس آخرین مواضع خود به سوی شهر مصراته 200 کیلومتری شرق پایتخت این کشور عقب نشینی کرده بودند.