شمار قربانیان حملات سریلانکا به ۳۲۱ نفر افزایش یافت

به گزارش خبرگزاری میکروفون نیوز (محا)«روان گوناسرکارا» سخنگوی مطبوعاتی پلیس سریلانکا با انتشار بیانیه ای اعلام کرد که شمار قربانیان حملات تروریستی به 3 کلیسا و 3 هتل در کلمبو، پایتخت این کشور در جریان برگزاری مراسم عید پاک از 321 نفر به 359 نفر افزایش یافته است.

وی ضمن اشاره به ادامه تحقیقات در این زمینه اظهار داشته است که شب گذشته نیز 18 مظنون دیگر بازداشت شده اند. بدین ترتیب تاکنون نزدیک به 58 نفر در ارتباط با این حملات دستگیر شده اند. 40 تن از بازداشت شدگان سریلانکایی هستند.

حملات تروریستی روز یکشنبه گذشته در کلمبو، در هتل‌های شانگری – لا٬ سینامون گرند و کینگزبری و همچنین کلیساهای؛ سن آنتونی٬ سباستین و کلیسای مریم آنا صورت گرفته است. همچنین انفجار دیگری در حومه کلمبو و در نزدیکی یک روگذر به وقوع پیوست.

در همین راستا، دولت سریلانکا روز سه شنبه گذشته را عزای عمومی اعلام و پارلمان این کشور جلسه خود را با سه دقیقه سکوت آغاز کرد.

در پی این حملات تروریستی دولت این کشور به ارتش اختیارات «شرایط جنگی» داده است.

پیش از این٬ مقامات سریلانکا شمار قربانیان حملات تروریستی روز یکشنبه به کلیساها و هتل‌ها در کلمبو را 321 نفر از جمله 39 تبعه خارجی اعلام کرده بودند. در این حملات بیش از 500 نفر نیز مجروح شده اند.

در حملات تروریستی مذکور دو مهندس ترک با نام‌های سرحان سلجوق ناریچی و یغیت علی چاووش‌ جان خود را از دست داده اند.

گروه تروریستی داعش مسئولیت این حملات را بر عهده گرفته است.

خبرگزاری آناتولی

Comments: 0

رفتن به نوار ابزار